Legia z obawą przed zabójczymi kontrami Cracovii? “Musimy zmusić rywala do biegania”

Kosta Runjaić
Kosta Runjaić fot. PressFocus

Legia Warszawa po rozegraniu dwóch meczów ligowych w sezonie 2022/2023 ma na swoim koncie cztery punkty. Podopieczni Kosty Runjaicia okazję na powiększenie tego dorobku będą mieć w piątkowy wieczór, mierząc się na wyjeździe z Cracovią. Niemiec trener 15-krotnych mistrzów Polski wiąże z tym starciem duże nadzieje.

  • Bardzo interesująco zapowiada się piątkowa potyczka Cracovia – Legia
  • Wojskowi podejdą do starcia z zespołem Jacka Zielińskiego, chcąc odnieść drugie z rzędu zwycięstwo
  • Świadomy mocnych stron Pasów jest opiekun 15-krotnych mistrzów Polski

“Nie możemy dopuścić, żeby przeciwnik narzucił nam swój styl gry”

Legia Warszawa w trakcie trwającej kampanii podzieliła się punktami z Koroną Kielce (1:1). Z kolei w boju z Zagłębiem Lubin odniosła efektowne zwycięstwo (2:0) dzięki dwóm golom Pawła Wszołka. Trener legionistów zdaje sobie sprawę z tego, że przed jego zespołem trudne zadanie.

– W Ekstraklasie nie ma łatwych meczów. Trafiamy na rywala, który zaliczył udany start sezonu i wygrał dwa mecze. Cracovia pozostawiła po sobie dobre wrażenie i obydwa spotkania wygrała zupełnie zasłużenie. Zasadniczo wszystkie mecze w Krakowie cechują się dużą walką – mówił Kosta Runjaić cytowany przez Legia.com.

– Dziewięciu zawodników uczestniczy w obronie. Jest to bardzo ustrukturyzowane i zdyscyplinowane. Trójka środkowych obrońców broni blisko przeciwnika. Takie ustawienie sprawiło, że w pierwszych dwóch kolejkach wygrali swoje mecze, a na boisku sprawnie przechodzili z obrony do ataku. Potwierdzają to także liczby – duża liczba sprintów i biegów na wysokiej intensywności. Powinniśmy się temu przeciwstawić podczas gry atakiem pozycyjnym – przekonywał trener Wojskowych.

Runjaić jednocześnie wskazał, na co najbardziej jego zawodnicy muszą uważać w boju z Cracovią. Jak z rękawa opiekun warszawskiej ekipy rzucał mocnymi stronami Pasów.

– Musimy zwrócić uwagę, aby będąc przy piłce zmusić rywala do biegania. Nie możemy popełniać tylu prostych błędów, co w meczu z Koroną. Cracovia lubi taką grę i błyskawicznie przechodzi do kontrataków. Mamy jakość, która jest w stanie przeciwstawić się walorom naszych rywali na murawie. Chcemy grać lepiej, szybciej i skuteczniej przy futbolówce, nie zapominając o obronie. Cracovia słynie z dokładnych długich podań. Rywale mają dobrych wahadłowych. Nie możemy dopuścić, żeby przeciwnik narzucił nam swój styl gry – powiedział były szkoleniowiec Pogoni Szczecin.

Starcie Cracovia – Legia odbędzie się w piątek o godzinie 20:30. Tymczasem w następnej kolejce stołeczny team zmierzy się na swoim stadionie z Piastem Gliwice.

Czytaj więcej: Legia potwierdziła finalizowanie transferu swojego kapitana

Komentarze