Legia z listem do Kolegium Sędziów PZPN w sprawie meczu z Górnikiem

Aleksander Paluszek i piłkarze Legii
Aleksander Paluszek i piłkarze Legii PressFocus

Legia Warszawa pokonała w sobotę Górnik Zabrze (2:1). Mimo tego Wojskowi mają sporo zastrzeżeń do prowadzącego mecz sędziego Frankowskiego. Domagają się od Kolegium Sędziów PZPN opinii na temat kontrowersyjnych, ich zdaniem decyzji, a także proszą o niewyznaczanie wspomnianego arbitra do składów sędziowskich na mecze z ich udziałem.

Legia Warszawa z wnioskiem do kolegium

Stołeczny klub nie jest zadowolony z poziomu sędziowania ostatniego meczu z jego udziałem. Według Wojskowych, sędzia Bartosz Frankowski był zbyt pobłażliwy dla zawodników Górnika Zabrze atakujących Luquinhasa. Proszą Przewodniczącego Kolegium Sędziów PZPN, Zbigniewa Przesmyckiego, o oficjalne stanowisko względem decyzji podjętych przez Frankowskiego. Wnioskują też o odsunięcie wspomnianego arbitra od meczów z ich udziałem.

Według Wojskowych, zawodnicy gospodarzy powinni zostać trzykrotnie ukarani kartkami za faule na Luquinhasie. Ponadto Brazylijczyk został niesłusznie upomniany kartonikiem w odwrotnej sytuacji.

“W świetle wydarzeń, do jakich dochodziło podczas Meczu oraz permanentnych niesportowych ataków zawodników Górnika Zabrze na Lucasa Limę “Luquinhasa”, na które w naszej opinii przyzwolenie dawał Sędzia Główny tego meczu Pan Bartosz Frankowski, prosimy o informacje, jakie działania podejmuje Pan Przewodniczący oraz Kolegiów Sędziów PZPN, aby sędziowie odpowiednio surowo i zgodnie z przepisami karali takie zachowania i chronili zawodników chcących grać w piłkę nożną w oparciu o posiadane umiejętności techniczne” – możemy przeczytać na oficjalnej stronie Legii Warszawa.

“Co należy podkreślić, Pan Bartosz Frankowski w obecnym sezonie prowadził jako sędzia główny lub sędzia VAR, 9 meczów naszego Klubu w ramach rozgrywek PKO BP Ekstraklasy, wielokrotnie popełniając – w naszej opinii – rażące błędy na niekorzyść Klubu. Mając na uwadze powyższe fakty wnioskujemy o niewyznaczanie Pana Bartosza Frankowskiego przy ustalaniu składów sędziowskich na mecze Legii Warszawa w sezonie 2020/2021. Jednocześnie uważamy, że w obecnej sytuacji wyznaczenie Pana Bartosza Frankowskiego do składu sędziowskiego (VAR) na mecz 1/4 finału Fortuna Pucharu Polski pomiędzy Legią Warszawa a Piastem Gliwice jest działaniem budzącym wiele wątpliwości i co najmniej niezrozumiałym” – czytamy dalej.

Mecz Pucharu Polski, pomiędzy Legią Warszawa a Piastem Gliwice, zaplanowany jest na środę o godzinie 20:30.

Kursy nie są obecnie dostępne.
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 8. marca 2022 01:24.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze