Legia z kolejnym wzmocnieniem przed nowym sezonem

Maik Nawrocki
Maik Nawrocki fot. Mateusz Kostrzewa / Legia.com

Maik Nawrocki zgodnie z medialnymi doniesieniami został nowym zawodnikiem Legii Warszawa. Piłkarz został wypożyczony do stołecznej ekipy z Warty Poznań z opcją transferu definitywnego.

  • Legia Warszawa w oficjalnym komunikacie poinformowała o kolejnym letnim transferze
  • Maik Nawrocki na zasadzie wypożyczenia wzmocnił Wojskowych
  • To trzeci nowy piłkarz stołecznej ekipy przed startem nowej kampanii

Legia pozyskała młodzieżowego reprezentanta Polski

Maik Nawrocki to wychowanek Werderu Brema, którego barwy reprezentował w czasach juniorskich. Jesienią minionego roku dołączył z kolei do Warty Poznań, debiutując w szeregach tej ekipy w PKO Ekstraklasie.

Udane występy w drużynie Piotra Tworka zaowocowały tym, że po piłkarza zgłosił się mistrz Polski. Zawodnik nie ukrywał radość z powodu transferu do teamu ze stolicy.

– Mam poczucie, że Legia to najlepsze miejsce, żeby zrobić następny krok w moim rozwoju – największy kub w Polsce, znany w Europie, z bardzo dobrą infrastrukturą. Znam również sztab trenerski, z którym spotkałem się w reprezentacji U-21 i wiem, że pracuje na wysokim poziomie – mówił nowy nabytek Wojskowych tuż po ogłoszeniu transakcji.

– Mam zagwarantowane dobre warunki, żeby moja kariera przebiegała w optymalny sposób. Chcę jak najszybciej zaaklimatyzować się w drużynie. Dla piłkarza w moim wieku najważniejsze jest zaliczać kolejne mecze i minuty – uzupełnił Nawrocki.

W drużynie z Warszawy stoper będzie grał z numerem 27. 20-latek jest trzecim letnim wzmocnieniem Legii. O miejsce w składzie rywalizować będzie między innymi z Arturem Jędrzejczykiem, czy Mateuszem Wieteską. Nawrocki w Ekstraklasie zaliczył jak dotąd trzy występy, strzelając w nich jednego gola.

Czytaj więcej: Piast Gliwice wzmocnił się w defensywie

Komentarze