Legia z drugim wzmocnieniem. Transfer wewnątrz ligi

Dominik Hładun
Dominik Hładun Pressfocus

Legia Warszawa poinformowała, że jej nowym bramkarzem został Dominik Hładun. Były gracz Zagłębia Lubin związał się nowym klubem czteroletnią umową.

  • Blaz Kramer był pierwszym letnim transferem Legii
  • Warszawianie zakontraktowali teraz drugiego gracza
  • Do stołecznego klubu przeniósł się Dominik Hładun, który podpisał czteroletnią umowę

Wymiana bramkarzy w Warszawie

Miniony sezon upłynął Legii pod znakiem zmian: trenerów, działaczy oraz piłkarzy. Roszady dokonywały się między innymi wśród bramkarzy. Sezon jako numer jeden rozpoczynał Artur Boruc, a kończył Richard Strebinger. Obu nie ma już w Warszawie. Klub sprowadził zatem nowego gracza na tę pozycję. O miejsce między słupkami w stołecznej ekipie zawalczyły Dominik Hładun, który reprezentował ostatnio Zagłębie Lubin.

O zainteresowaniu ze strony Legii dowiedziałem się już kilka sezonów temu. Poważniejsze rozmowy toczone były jednak od około miesiąca. Klub mocno naciskał na ten transfer. Kiedy odzywa się do ciebie taki klub jak Legia, to ciężko jest odmówić. Jestem zaszczycony, że znalazłem się w tym miejscu – powiedział Hładun po podpisaniu kontraktu.

Od początku do zespołu chcę wprowadzić doświadczenie, a także organizacje gry w obronie, również kiedy mamy piłkę. Jest to bardzo ważny element przeważnie mało zauważalny. W każdym meczu będziemy chcieli atakować, ale musimy pamiętać o dobrym i mocnym zabezpieczeniu defensywy. Na tym najbardziej chciałbym się skupić – przyznał nowy bramkarz Legii.

Chcę zdobyć mistrzostwo z Legią. Przychodzę do drużyny, aby walczyć o tytuły – to cel na dłuższą perspektywę. Na początku chciałbym jednak skupić się na treningu i wywalczeniu sobie pozycji numer jeden w bramce – dodał 26-latek.

Czytaj także: Stal nie próżnuje. Klub sprowadził bramkarza

Komentarze