Marko Vesović
Marko Vesović fot. Jacek Prondzyński / Legia.com

Legia wygrywa z Zagłębiem

Gracze Legii wygrali u siebie z Zagłębiem 1:0. W tym momencie piłkarze ze stolicy mają siedem punktów.

Jak wyglądała ta konfrontacja? Na pierwszego gola w tej potyczce czekaliśmy do 19. minuty. Wtedy to bramkę zdobył Vesović.

W 32. minucie zawodnicy Miedziowych mieli dogodną sytuację. Szysz zagrał piłkę wzdłuż bramki rywali, ale nikt nie wykończył tej akcji.

W 40. minucie okazję miał Vesović, lecz na wysokości zadania stanął bramkarz Zagłębia.

Sześć minut po zmianie stron swojego drugiego gola w tym spotkaniu próbował zdobyć Vesović. Jako uderzenie zostało jednak zablokowane przez ofiarną interwencję Guldana.

W 66. minucie gracze gości doprowadzili do wyrównania po trafieniu Szysza. Po wideoweryfikacji bramka nie została jednak uznana z powodu spalonego.

Kilka minut potem gracze Legii mogli zdobyć bramkę na 2:0, lecz dobrze spisał się Forenc, który obronił uderzenie Gvilii.

W końcówce obie ekipy mogły jeszcze zmienić wynik tego spotkania. Blisko był choćby Tuszyński, ale dobrze interweniował Majecki. Finalnie jednak nie padła już żadna bramka i ostatecznie zawodnicy Legii skromnie zwyciężyli 1:0.

Legia – Zagłębie 1:0 (1:0)

1:0 Vesović 19′