Legia wygrywa z Lechem na Łazienkowskiej!

Paweł Wszołek
Paweł Wszołek fot. Jacek Prondzyński / Legia.com

Legia Warszawa zdobyła trzy punkty w hicie 12. kolejki PKO Ekstraklasy. Podopieczni Aleksandra Vukovicia na własnym stadionie pokonali 2:1 Lecha Poznań.

W pierwszych dwóch kwadransach groźniejsza była Legia, która stworzyła sobie dwie dogodne sytuacje do zdobycia bramki. Najpierw obok słupka z ostrego kąta uderzył Kante, a kilka minut później bramkarz Lecha obronił strzał Martinsa.

Lech odpowiedział w 31. minucie. Okazję miał Gytjkear, ale futbolówkę po jego strzale odbił dobrze ustawiony Majecki. Ostatecznie w pierwszej połowie kibice nie doczekali się bramek.

Dziesięć minut po przerwie na prowadzenie wyszedł Lech. Po płaskim zagraniu z prawej strony pola karnego, piłka dość przypadkowo trafiła do niepilnowanego w polu karnym Jevticia, który pewnym strzałem nie dał szans Majeckiemu.

Osiem minut później Legia doprowadziła do wyrównania. Przed szansą stanął Niezgoda, ale długo zwlekał z oddaniem strzału. Piłkę spod nóg wybił mu jeden z obrońców, ale ta trafiła do Novikovasa, który umieścił ją w siatce.

W 77. minucie Legia zdobyła drugiego gola. Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła piłkę w polu bramkowym opanował debiutujący w lidze Maciej Rosołek i strzałem z bliska pokonał Van der Harta. Jak się okazało była to bramka na wagę wygranej.

Legia Warszawa – Lech Poznań 2:1 (0:0)

0:1 Jevtić 55′
1:1 Novikovas 63′
2:1 Rosołek 77′