Kasper Hamalainen
Kasper Hamalainen fot. ASInfo

Legia wygrywa, hattrick Hamalainena

W drugim piątkowym spotkaniu 23. kolejki Lotto Ekstraklasy, Legia Warszawa nie dała żadnych szans Śląskowi Wrocław. Mistrzowie Polski wygrali wysoko 4:1, a bohaterem spotkania okazał się zdobywca klasycznego hattricka Kasper Hamalainen.

Od początku spotkania optyczną przewagę mieli podopieczni Romeo Jozaka, którzy w 23. minucie wyszli na prowadzenie. Bramkę dla Legii zdobył Hamalainen, który wykorzystał sytuację sam na sam po prostopadłym podaniu Eduardo. Na kolejnego gola nie trzeba było długo czekać.

W 30. minucie po raz drugi na listę strzelców wpisał się Hamalainen, który tym razem pokonał bramkarza Śląska uderzeniem z około 20 metrów. Fin nie zamierzał na tym poprzestawać i trzy minuty później skompletował hattricka. Tym razem strzałem z kilku metrów wykorzystał precyzyjne dogranie Brozia z prawego skrzydła.

W 35. minucie padła pierwsza bramka dla Śląska. Do siatki trafił Pich, który miał przed sobą tylko Malarza po bardzo dobrym podaniu Bergiera. Ostatnie słowo w pierwszej połowie należało jednak do Legii. W doliczonym czasie gry na 4:1 podwyższył Niezgoda, który wykorzystał sytuację sam na sam ze Słowikiem.

W drugiej połowie gospodarze spokojnie kontrolowali wydarzenia na boisko. Śląsk szukał swoich okazji, ale nie zdołał już zmniejszyć rozmiarów porażki. Wynik 4:1 utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego.

Legia Warszawa – Śląsk Wrocław 4:1 (4:1)
1:0 Hamalainen 23′
2:0 Hamalainen 30′
3:0 Hamalainen 33′