Legia zainteresowana obrońcą Olympiakosu Pireus

Trener Legii Aleksandr Vukovic
Trener Legii Aleksandr Vukovic Pressfocus

Obecny sezon w wykonaniu Legii Warszawa jest fatalny. Klub już poszukuje wzmocnień na kolejną kampanię. Stołeczny klub jest zainteresowany piłkarzem Olympiakosu Pireus.

  • Legia planuje już wzmocnienia na nowy sezon
  • Klub wie, że przede wszystkim formacja obronna wymaga przemeblowania
  • Zdaniem Nicolo Schiry celem transferowym Legii jest Athanasios Androutsos

Legia wciąż woli sięgać po obcokrajowców

Mało który kibic Wojskowych wyobrażał sobie, że Legia w sezonie 2021/22 zamiast o mistrzostwo będzie walczyła o utrzymanie. Rzeczywistość wygląda jednak tak, że klub zajmuje 16 miejsce w tabeli, a niżej są tylko Wisła Kraków i Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Dlatego też zarząd planuje już intensywnie kadrę na nowy sezon. 

Legia toczona jest wieloma problemami, jednak jednym z największych jest gra defensywna. Zespół z Warszawy w 22 meczach stracił aż 33 bramki. Mistrzostwa zdobywa się nie atakiem, a obroną, stąd poszukiwania wzmocnień w tej formacji. W kręgu zainteresowań Legii znalazł się ostatnio obrońca Olympiakosu Pireus – Athanasios Androutsos. Informację tę podał włoski dziennikarz Nicolo Schira.

24-latek jest prawym obrońcą, ale niekiedy trener wystawia go w środku pola. Jego kontrakt z Olympiakosem obowiązuje do połowy 2023 roku, dzięki czemu kwota, jaką mistrz Polski musiałby za niego zapłacić nie powinna być zbyt wysoka. Portal Transfermarkt wycenia go na 1,5 mln euro.

Androutsos jest wychowankiem Olympiakosu. W tym sezonie w jego barwach zagrał w dwudziestu meczach. Grek ma też za sobą debiut w reprezentacji. Zaliczył w niej dziesięć występów i strzelił jednego gola.

Czytaj też: Dyrektor sportowy Wisły Kraków zwolniony

Komentarze