Legia Warszawa rozwiązała kontrakt z napastnikiem

Jose Kante
Jose Kante PressFocus

Klub z Łazienkowskiej rozwiązał kontrakt z Jose Kante za porozumieniem stron.

Legia Warszawa rozwiązała kontrakt z Jose Kante

Jak poinformowali mistrzowie Polski na oficjalnym koncie twitterowym, osiągnęli porozumienie z zawodnikiem w kontekście rozwiązania umowy.

“Jose Kante po dwóch i pół roku żegna się z Legią Warszawa. Kontrakt 30-letniego napastnika został rozwiązany za porozumieniem stron. Jose, dziękujemy za Twoją grę i życzymy powodzenia w kontynuacji kariery.

Jose przyszedł do Legii latem 2018 roku z Wisły Płock. Tytuł Mistrza Polski wywalczony w sezonie 2019/20 był największym sukcesem przy Łazienkowskiej Hiszpana z gwinejskim paszportem, który zdobył wówczas 10 bramek (szczególnie warty wspomnienia jest jego hat-trick w wygranym 7:0 meczu z Wisłą Kraków – najwyższe zwycięstwo legionistów w lidze od 1968 roku). Łącznie w barwach Legii wystąpił w 59 meczach i strzelił 19 goli.

Jose, dziękujemy za Twoje bramki i zaangażowanie. Życzymy sukcesów w dalszej karierze!”

Hiszpan z gwinejskim paszportem trafił do Legii latem 2018 roku. Pół roku później został wypożyczony do hiszpańskiego Gimnasticu, gdzie spędził sześć miesięcy. Jose Kante w obecnym sezonie zagrał w koszulce Wojskowych siedmiokrotnie we wszystkich rozgrywkach. Zdobył jedną bramkę w spotkaniu eliminacyjnym do Ligi Mistrzów. 30-latek trafił do Polski w ponad pięć lat temu. Niedawno pojawiły się plotki, wedle których teraz miałby trafić do Chin, ale w tym momencie nie wiadomo, jaki będzie następny krok napastnika.

Komentarze