Legia Warszawa pozyskała reprezentanta Izraela

Joel Abu Hanna
Joel Abu Hanna fot. Mateusz Kostrzewa

Legia Warszawa poinformowała w oficjalnym komunikacie prasowym, że nowym zawodnikiem tego klubu został Joel Abu Hanna. Reprezentant Izraela parafował z mistrzami Polski trzyletni kontrakt.

Legia z pierwszym transferem

Legia Warszawa wzmocniła się dzięki pozyskaniu Izraelczyka na środku defensywy. Jak dotąd zaliczył w drużynie narodowej trzy występy. Ostatnio bronił barw Zorii Ługański. W stołecznym zespole będzie rywalizował o miejsce w skłądzie między innymi z Arturem Jędrzejczykiem, czy Mateuszem Hołownią.

W zakończonym już sezonie ligi ukraińskiej Hanna był jedną z kluczowych postaci w zespole. Wystąpił łącznie w 27 spotkaniach, w których zaliczył jedną asystę. W przeszłości zawodnik grał między innymi w takich zespołach jak Magdeburg, Bayer Leverkusen, czy K’lautern.

Izraelczyk w przeszłości występował również w młodzieżowych reprezentacjach Niemiec. Z kolei do Legii Warszawa dołączy na zasadzie wolnego transferu. Informacja o pozyskaniu nowego zawodnika została przekazana kibicom Wojskowych tuż przed startem potyczki z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Odnotujmy, że Legia w trakcie kampanii 2020/2021 wywalczyła piętnaste w historii klubu mistrzostwo Polski, broniąc tym samym tytuł wywalczony przed rokiem. Nowy sezon podopieczni Czesława Michniewicza zaczną 23 lipca. Warto zaznaczyć, że będzie to pierwsza od dłuższego czasu kampania w lidze polskiej z 18 drużynami. Sezon ma się zakończyć 21 lub 22 maja przyszłego roku. Zakończenie rundy jesiennej zaplanowane jest natomiast na 5 grudnia tego roku. Tymczasem początek rundy rewanżowej na 10 grudnia.

Komentarze