Legia Warszawa poinformowała o pierwszym transferze

Patryk Sokołowski
Patryk Sokołowski fot. Janusz Partyka / Legia.com

Legia Warszawa w oficjalnym komunikacie poinformowała, że nowym zawodnikiem tej ekipy został Patryk Sokołowski. 27-latek z Wojskowymi związał się umowa na dwa lata z opcją przedłużenia.

  • Legia Warszawa sfinalizowała pierwszy transfer w 2022 roku
  • Wojskowi wzmocnili się kosztem Piasta Gliwice
  • Kontrakt ze stołeczną ekipą parafował Patryk Sokołowski

Legia Warszawa zaczęła wzmocnienia

Legia Warszawa pozyskała Sokołowskiego z Piasta Gliwice. W szeregach Niebiesko-czerwonych piłkarz wystąpił łącznie 95 spotkaniach, zdobywając w nich osiem bramek. Ogólnie w szeregach gliwiczan zawodnik rozegrał 112 meczów, notując w nich 11 trafień.

Bardzo cieszymy się, że Patryk Sokołowski dołączył do Legii mimo propozycji z wielu klubów, których zwrócił uwagę. Potrzebujemy więcej mobilności w środku boiska oraz agresji w obronie. To zawodnik, który spełnia oba warunki, jest jednym z najlepszych środkowych pomocników w polskiej Ekstraklasie – mówił dyrektor sportowy Legii Warszawa – Jacek Zieliński.

Od kiedy trafił do Piasta Gliwice, z sezonu na sezon prezentował się coraz lepiej, ma za sobą bardzo udaną rundę jesienną, w której zdobył pięć bramek. Oczywiście najważniejsze są umiejętności piłkarskie oraz przydatność w zespole, ale warto również podkreślić historię Patryka. Jest to chłopak urodzony w Warszawie, wychowany przez nasz klub. Wniesie wiele pozytywów do naszej szatni i jest w stanie jeszcze poprawić swoje umiejętności – dodał działacz klubu z Warszawy.

Defensywny pomocnik będzie grał w szeregach Legii z numerem 18. Kontrakt zawodnika ze stołecznym klubem będzie obowiązywał do końca grudnia 2023 roku.

Czytaj więcej: Probierz wrócił do pracy w Ekstraklasie

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze