Legia triumfuje w meczu na szczycie

Kasper Hamalainen
Kasper Hamalainen fot. ASInfo

Legia Warszawa zrobiła duży krok w kierunku zdobycia mistrzowskiego tytułu. W meczu na szczycie drużyna Aleksandara Vukovicia pokonała na wyjeździe 3:1 Lechię Gdańsk.

Spotkanie rozpoczęło się od bardzo kontrowersyjnej sytuacji pod bramką Legii. Sobiech po minięciu bramkarza gości uderzył w kierunku bramki. Uderzenie zostało jednak zablokowane przez interweniującego wślizgiem Jędrzejczyka, który jednak w interwencji pomógł sobie ręką. Arbiter, po długim obserwowaniu powtórek uznał jednak, że nie ma podstaw do podyktowania rzutu karnego.

Decyzja ta nie podłamała jednak zawodnikom Lechii, którzy w 17. minucie przeprowadzili skuteczny atak. Po bardzo dobrym dośrodkowaniu Michalaka z prawego skrzydła, do futbolówki w polu karnym dopadł Haraslin i uderzeniem głową w trudnej sytuacji pokonał Cierzniaka.

W kolejnych minutach Legia szukała okazji do odpowiedzi, ale bez większego efektu. Lechia kontrolowała wydarzenia na boisku i na przerwę schodziła z zasłużonym prowadzeniem.

Legia mogła wyrównać tuż po przerwie. Po dośrodkowaniu Szymańskiego z rzutu wolnego głową uderzał Remy, ale bardzo dobrą interwencją popisał się Kuciak. W 57. minucie świetnej okazji nie potrafił wykorzystać Kucharczyk, który po dośrodkowaniu z lewej strony boiska, zupełnie niepilnowany przed bramką główkował niecelnie.

Cztery minuty później Legia doprowadziła do wyrównania. Na listę strzelców wpisał się Stolarski, który został nastrzelony przez Kubickiego i piłka niefortunnie dla gospodarzy wylądowała w siatce.

W 76. minucie piłkarze Lechii po raz drugi w tym meczu domagali się podyktowania rzutu karnego, tym razem za rękę Remy’ego, ale i tym razem arbiter pozostał niewzruszony. Tymczasem cztery minuty później padła druga bramka dla Legii. Po płaskim zagraniu Szymańskiego na środek pola karnego, do siatki trafił Hamalainen.

W doliczonym czasie gry Legia ustaliła wynik meczu na 3:1. Na listę strzelców wpisał się Medeiros, który pokonał Kuciaka bardzo ładnym uderzeniem z ponad 20 metrów.

Lechia Gdańsk – Legia Warszawa 1:3 (1:0)

1:0 Haraslin 17′
1:1 Stolarski 61′
1:2 Hamalainen 80′
1:3 Medeiros 90+3′