Legia triumfuje w Gdyni

Carlitos
Carlitos fot. Mateusz Kostrzewa/Legia Warszawa

Gracze Arki przegrali u siebie z Legią 1:2. Goście mają w tym momencie punkt straty do Lechii, która swój mecz rozegra w poniedziałek.

Jak wyglądała ta konfrontacja? W 12. minucie na uderzenie zdecydował się Kucharczyk, ale jego próba nie zrobiła wrażenia na Steinborsie. Tak samo było kilka minut potem po strzale Kulenovicia.

39. minucie bramkarza przyjezdnych próbował zaskoczyć Vejinović. Jego próba nie okazała się jednak precyzyjna.

Pod koniec pierwszej połowy mistrzowie Polski mogli zdobyć bramkę do szatni. Cafu starał się zagrać do Kulenovicia, który znalazłby się w bardzo dobrej sytuacji, ale w ostatniej chwili z interwencją zdążył Marić.

W 58. minucie Arkowcy mogli prowadzić. Janota dokładnie dograł do Olczyka, ale ten fatalnie spudłował.

Goście objęli prowadzenie w 59. minucie. Wtedy to świetnym uderzeniem z dystansu popisał się Carlitos.

Kilka minut potem było już 2:0 dla warszawiaków. Tym razem na listę strzelców wpisał się Kulenović.

Gospodarze mogli odpowiedzieć w 67. minucie. Majecki znakomicie poradził sobie jednak z uderzeniem Koleva. Arkowcy dopięli swego kilkadziesiąt sekund później po trafieniu Jankowskiego.

W 77. minucie Siemaszko zagrał piłkę wzdłuż linii – interweniował Kucharczyk, który przy mniejszym szczęściu mógł zanotować trafienie samobójcze.

W 83. minucie blisko szczęścia był Socha. Obrońca Arki huknął z kilku metrów jednak nad poprzeczką.

W końcówce regulaminowego czasu gry Cafu zagrał jeszcze do Medeirosa, ale ten nie wykorzystał dogodnej okazji. W doliczonym czasie gry legioniści wyszli z groźną kontrą, lecz Steinbors uprzedził w porę Kucharczyka.

Finalnie goście wygrali 2:1.

Arka – Legia 1:2 (0:0)

0:1 Carlitos 59′
0:2 Kulenović 64′
1:2 Jankowski 68′