Termalica rozbita w Warszawie, seria Legii trwa [WIDEO]

Josue
Josue PressFocus

Legia Warszawa nie dała szans Termalice i rozbiła ją aż 4:1. Świetny mecz rozegrali Josue – który strzelił swoją pierwszą bramkę w Ekstraklasie – oraz autor dubletu, Tomas Pekhart. Było to czwarte ligowe zwycięstwo Wojskowych z rzędu.

• Legia Warszawa pokonała Termalikę aż 4:1 w ramach zaległego meczu piątej kolejki Ekstraklasy
  • Dublet dla Wojskowych ustrzelił Pekhart, gola i asystę zanotował zaś Josue
  • Było to czwarte z rzędu zwycięstwo warszawiaków, dzięki któremu awansowali na 11. miejsce w tabeli Ekstraklasy

Legia bezlitosna dla Termaliki, debiutancki gol Josue

Tego dnia Legia Warszawa była bezlitosna dla swoich rywali. Jeszcze przed upływem kwadransa powinna objąć prowadzenie. Po szarży Mattiasa Johanssona bramkarza Termaliki nie zdołał jednak pokonać Paweł Wszołek. Kilkanaście minut później mistrzom Polski udało się już jednak otworzyć wynik. Skrzydłem ruszył Rafa Lopes, który dośrodkowaniem szukał Tomasa Pekharta. Obrońcy gości zdołali wybić, ale trafili wprost pod nogi Josue. Portugalczyk świetnie się złożył i zdobył swoją pierwszą bramkę na boiskach Ekstraklasy.

Ten gol uskrzydlił gospodarzy, którzy jeszcze przed przerwą zamknęli spotkanie. W 37. minucie Bartosz Slisz świetnie uruchomił Wszołka. Ten wpadł w pole karne i mógł strzelać, ale podał do pustej bramki Pekhartowi, który pokonał golkipera z Niecieczy. Przy trafieniu na 3:0 ponownie popisał się Josue. Jego perfekcyjna wrzutka odnalazła, wprowadzonego z ławki za kontuzjowanego Nawrockiego, Wieteskę, który głową podwyższył wynik.

Po zmianie stron Wojskowi skupili się na utrzymaniu rezultatu, ale i tak znaleźli drogę do siatki. Wydatnie pomógł im w tym bramkarz rywali, Paweł Pawluczenko. 24-latek podał futbolówkę prosto do Pekharta. Ten minął Sebastiana Boneckiego i ustrzelił dublet. W końcówce gracze Termaliki zdobyli jeszcze gola honorowego za sprawą Putiwcewa, ale nie miało to wielkiego wpływu na boiskowe wydarzenia.

Legia była znacznie lepsza i zasłużenie zanotowała czwarte zwycięstwo z rzędu. Tym samym Wojskowi awansowali na 11. miejsce w tabeli.