Legia szuka już następcy dla Josue, który latem może zmienić klub

Josue
Josue Pressfocus

Sezon 2021/22 jescze się dla Legii nie skończył, ale przy Łazienkowskiej już spisali go na straty. Wojskowi przez pewien czas nie byli nawet w stanie wygrzebać się ze strefy spadkowej, a sezon zakończą bez jakiegokolwiek trofeum. To jednak nie koniec negatywów. Po sezonie klub może opuścić jego lider – Josue. Legia jest gotowa na taką ewentualność i już rozgląda się za jego następcą.

  • Josue jest najlepszym pomocnikiem Legii w tym sezonie
  • Portugalczyk może latem opuścić klub
  • Wojskowi rozglądają się już za jego następcą, Syryjczyk Aiasa Aosmana jedną z opcji

Legia szuka egzotycznych rozwiązań

Fakt, że Legia Warszawa w obecnym sezonie dość długo walczyła o utrzymanie w PKO BP Ekstraklasie dla wielu kibiców jest wyjątkowo wstydliwy. Klub odbił się jednak od dna i uniknął spadku, który byłby prawdziwą katastrofą finansową i sportową. Pojawiają się plotki, że latem z Legią rozstanie się Josue, który w tym sezonie był jedną z niewielu pozytywnych postaci. 

Do Warszawy Portugalczyk trafił z izraelskiego Hapoelu Beer Szewa. Teraz jego były klub namawia go do powrotu. Wpływ na decyzję pomocnika Legii może mieć osoba Andre Martinsa. Doświadczony pomocnik jest bliskim przyjacielem Josue, który dzielił z nim szatnię przez pół sezonu w drużynie mistrza Polski. Portugalczyk został w styczniu sprzedany właśnie do Hapoelu i namawia do przenosin także Josue. 

Greckie media podają, że skauci Legii Warszawa obserwują uważnie Aiasa Aosmana, grającego obecnie w Ionikos Nikeas. Syryjczyk w przeszłości reprezentował m.in. barwy Dynamo Drezno, czy tureckiego Tuzlasporu. Kontrakt 27-latka wygasa latem, zatem na Łazienkowską mógłby on się przenieść za darmo. Pod tym względem byłby idealnym nabytkiem dla Wojskowych, którzy mają ograniczone pole manewru pod względem finansów.

Sprawdź też: Boruc bez pożegnalnego meczu? ”Vukovic nie zaryzykuje

Komentarze