Legia skutecznie odpowiada Lechii

Carlitos
Carlitos fot. Mateusz Kostrzewa/Legia Warszawa

Gracze Legii wygrali u siebie ze Śląskiem 1:0. W tym momencie podopieczni Sa Pinto mają znowu dwa punkty straty do Lechii, która wcześniej pokonała na wyjeździe Sosnowiec.

Co działo się na terenie przy Łazienkowskiej? W 26. minucie na uderzenie zdecydował się Vesović. Słowik poradził sobie jednak z jego próbą i odbił futbolówkę przed siebie.

Siedem minut potem szczęścia próbował Kucharczyk. Bramkarz Śląska ponownie był jednak na posterunku.

W 44. minucie Pich dośrodkował w pole karne gospodarzy. Bramkarza Legii próbował zaskoczyć Robak, ale jego strzał był nie tylko lekki, ale także niedokładny.

W 52. minucie Tarasovs zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym. Z rzutu karnego nie pomylił się natomiast Carlitos.

Około kwadrans potem do wyrównania starał się doprowadzić Robak. Cierzniak poradził sobie jednak z jego uderzeniem. Podobnie było w 73. minucie, kiedy próbował go zaskoczyć Mączyński.

W 75. minucie na uderzenie zdecydował się Gąska. Cierzniak sparował futbolówkę na rzut rożny.

W 85. minucie zbyt krótko wybijał Stolarski. Do piłki pierwszy doszedł Gąska, lecz uderzył nad poprzeczką.

W końcówce został podyktowany karny dla Śląska. Po wideoweryfikacji sędzia odwołał jednak tę decyzję. Warto dodać, że kilka minut potem czerwony kartonik zobaczył jeszcze Cafu.

Ostatecznie wynik tego spotkania nie uległ już zmianie i gospodarze wygrali 1:0.

Legia – Śląsk 1:0 (0:0)

1:0 Carlitos 53′ (k.)