Ogromne męczarnie Legii, Augustyniak bohaterem

Legia Warszawa
Legia Warszawa PressFocus

Legia Warszawa pokonała Radomiak Radom 1:0 w meczu 8. kolejki PKO Ekstraklasy. Jedynego gola w tym spotkaniu na wagę trzech punktów zdobył w 83. minucie Rafał Augustyniak.

• Legia Warszawa wygrała z Radomiakiem 1:0
  • Strzelcem jedynego gola w tym spotkaniu został Augustyniak
  • Kibice obejrzeli bardzo słabe widowisko przy Łazienkowskiej

Legia wymęczyła zwycięstwo i wskoczyła na fotel lidera, Wisła i Raków pod presją

Legia przystępowała do starcia z Radomiakiem w roli faworyta, choć zespół z Radomia miewał już bardzo dobre momenty w tym sezonie, dlatego pewnie niewielu ekspertów spisywało gości na straty przed rozpoczęciem tego spotkania. Zgodnie z oczekiwaniami to Legia częściej utrzymywała się przy piłce w tym spotkaniu, jednak z perspektywy Radomiaka w bezpiecznej odległości od bramki.

Pojedynek był rozgrywany w dość spokojnym tempie. Radomiak skupiony na defensywie, co jakiś czas próbował zagrozić bramce warszawskiej Legiii jednak bezskutecznie. Ostatecznie pierwsza część spotkania nie przyniosła zbyt wielu emocji. Doczekaliśmy się jedynie czterech celnych strzałów – po dwa z każdej strony, którym jednak daleko było od pokonania bramkarza. Za te 45 minut pochwalić może defensywy Legii i Radomiaka, które na niewiele pozwoliły rywalowi, co znacznie odbiło się na widowisku.

Po zmianie stron poziom widowiska niestety nie podniósł się. Nadal oglądaliśmy dosyć słaby mecz w wykonaniu zarówno jednych i drugich. Gra często toczyła się w środku pola, a obie strony rzadko dochodziły do ciekawych sytuacji bramkowych.

Jak się później okazało na jedynego gola w tym pojedynku musieliśmy zaczekać do 83. minuty, a na listę strzelców wpisał się Augustyniak, który oddał ładny strzał zza pola karnego.

Legia może być zadowolona, bowiem komplet punktów zostaje w Warszawie, natomiast Radomiak ma czego żałować, ponieważ goście nie byli słabszym zespołem i tego pojedynku przegrać nie musieli.