Legia przegrywa z Pogonią

Adam Buksa
Adam Buksa fot. Grzegorz Wajda

Gracze z Warszawy przegrali z Portowcami 1:2. Dla triumfatorów trafiali Buksa i Kozulj.

Jak wyglądał ten mecz? Piłkarze Legii mogli objąć prowadzenie już w dziewiątej minucie, lecz swojej sytuacji nie wykorzystał Luquinhas.

Kilkadziesiąt sekund potem swoją okazji mieli goście. Najpierw piłka trafiła w słupek, a chwilę później Majecki obronił uderzenie Drygasa.

W 53. minucie na uderzenie zdecydował się Praszelik. Na posterunku był jednak nowy bramkarz Pogoni.

Pięć minut potem zobaczyliśmy pierwszego gola w tym spotkaniu. Jego autorem był Kulenović. Do wyrównania doprowadził zaś w 61. minucie Buksa.

W 67. minucie gospodarze znowu mogli objąć prowadzenie. Stipica zdołał jednak obronić uderzenie Vesovicia.

Zawodnicy klubu z Warszawy zamierzali jak najszybciej zdobyć drugiego gola. Bardzo dobrze w bramce Pogoni spisywał się jednak Stipica, który w odstępie kilku minut obronił uderzenia Gvilii i Stolarskiego.

Niewykorzystane sytuacje się zemściły. W 83. minucie precyzyjnym uderzeniem popisał się bowiem Kozulj.

Finalnie wynik tego spotkania nie uległ już zmianie i Portowcy triumfowali 2:1.

Legia – Pogoń 1:2 (0:0)

1:0 Kulenović 58′