Legia pozyskała kapitana Cracovii!

Piłkarze Legii Warszawa
Piłkarze Legii Warszawa fot. Legia Warszawa

Występujący ostatnio w Cracovii, Rafael Lopes został w sobotę nowym zawodnikiem Legii Warszawa – poinformowali mistrzowie Polski na oficjalnej stronie internetowej.

Czytaj dalej…

29-letni Portugalczyk podpisał z Legią 2,5-letni kontrakt, z opcją przedłużenia go o kolejnych 12 miesięcy.

Rafael Lopes na polskie boiska trafił latem ubiegłego roku, kiedy przeniósł się z Boavisty Porto do Cracovii. W ostatnim sezonie rozegrał w barwach Pasów 42 mecze we wszystkich rozgrywkach, zdobywając 12 bramek. Rywalizację w PKO Ekstraklasie zakończył z 11 zdobytymi bramkami w 35 spotkaniach.

– Rafael Lopes to kolejny ważny transfer z naszej ligi. W swoim poprzednim klubie pełnił istotną rolę, nie tylko czysto sportową, ale i mentalną jako kapitan zespołu. Przychodzi do nas napastnik, który doskonale odnajduje się w ekstraklasie, a zarazem może się pochwalić międzynarodowym doświadczeniem. Ten ruch pozwoli nam wzmocnić kluczową pozycję, która sprawiła nam w końcówce sezonu wiele problemów – powiedział dyrektor sportowy Legii Warszawa Radosław Kucharski, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

– Wierzę, że Rafael po zdobyciu Pucharu Polski ma wielki głód kolejnych sukcesów i kolejnych trofeów, a nie ma lepszego miejsca na realizację tych wyzwań, niż Legia Warszawa – dodał Kucharski.

Komentarze