Legia pożegna Luisa Rochę. Portugalczyk ma trafić do Cracovii

Luis Rocha
Luis Rocha fot. PressFocus

Legia Warszawa według informacji serwisu Legionisci.com wkrótce ma się rozstać z Luisem Rocha. Ciekawostką jest natomiast fakt, że zawodnik ma nadal bronić barw klubu z PKO Ekstraklasy.

Legia Warszawa pozyskała Portugalczyka zimą 2019 roku. Luis Rocha dołączył do stołecznej drużyny z greckiego Panetolikos GFS. Według medialnych doniesień suma transakcji wyniosła wówczas 150 tysięcy euro. Zanim 27-latek trafił do greckiej drużyny, to bronił też barw Vitorii Guimaraes.

Luis Rocha w szeregach aktualnych mistrzów Polski wystąpił łącznie w 37 spotkaniach, w których zaliczył dwie asysty. W tym sezonie na placu gry piłkarz pojawił się osiem razy. W lidze zaliczył jednak tylko dwa występy, co pozwalało przypuszczać, że drogi zawodnika i klubu z Warszawy się rozejdą.

Wierząc informacjom Legionisci.com, to Luis Rocha wkrótce trafi pod skrzydła Michała Probierza w Cracovii. Portugalski zawodnik może grać na lewej obronie lub lewej pomocy.

Kontrakt zawodnika obowiązuje z Legią do końca trwającego sezonu. Co prawda umowa między obiema stronami umożliwiała przedłużenie jej o rok, ale ostatecznie sternicy Wojskowych nie byli tym wariantem zainteresowani. Tym samym dali piłkarzowi wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy.

Jeśli transakcji Luisa Rochy do teamu spod Wawelu stanie się faktem to w szeregach Cracovii zawodnik będzie rywalizował o miejsce w składzie między innymi z takimi zawodnikami jak: Kamilem Pestką, Michalem Siplakiem, czy Michaelem Gardawskim. Krakowianie plasują się aktualnie na 14. pozycji w ligowej tabeli, legitymując się 17 punktami.

Komentarze