Legia potwierdziła finalizowanie transferu swojego kapitana

Mateusz Wieteska
Mateusz Wieteska fot. PressFocus

Legia Warszawa w oficjalnym komunikacie potwierdziła, że Mateusz Wieteska żegna się z klubem. Zawodnik na zasadzie transferu definitywnego zwiąże swoją przyszłość z Clermont Foot.

  • Legia Warszawa potwierdziła, że Mateusza Wieteska jest bliski rozstania z klubem
  • Właśnie trwają prace nad sfinalizowaniem transakcji
  • Reprezentanta Polki ma związać się z Clermont Foot umową na cztery lata

Wieteska będzie kontynuował karierę w Ligue 1

Legia Warszawa po dwóch kolejkach ligowych traci tym samym jednego z kluczowych obrońców. Reprezentant Polski będzie jednocześnie po kolejnym po Przemysławie Frankowskiem, czy Adamie Buksie polskim piłkarzem w Ligue 1.

“Kapitan Legii Warszawa, trzykrotny Mistrz Polski i absolwent Akademii Legii odchodzi do występującego we francuskiej Ligue 1 Clermont-Foot. Kluby uzgodniły warunki transferu definitywnego, a realizacja transferu uzależniona jest od spełnienia w najbliższych dniach standardowych warunków formalnych związanych z procedurą międzynarodowej zmiany przynależności klubowej zawodnika. Legia Warszawa dziękuje Mateuszowi Wietesce za 12 sezonów gry przy Łazienkowskiej i życzy mu powodzenia w dalszej karierze” – brzmi komunikat Legii Warszawa opublikowany na oficjalnej stronie internetowej.

Wieteska trafił do Legii w 2018 roku z Górnika Zabrze za 125 tysięcy euro. Zawodnik już wcześniej bronił jednak barw stołecznej ekipy, będąc jej wychowankiem. 25-latek w Legii rozegrał łącznie jak na razie 155 meczów.

W trakcie trwającej kampanii Wieteska rozegrał dwa mecze, spędzając na placu gry ponad 150 minut. W boju z Koroną Kielce zobaczył dwie żółte, a w konsekwencji czerwoną kartkę.

Czytaj więcej: Legia z drugim wzmocnieniem. Transfer wewnątrz ligi

Komentarze