Legia potwierdza zakażenie koronawirusem w zespole

fot. adidas

W przeddzień pierwszego spotkania w eliminacjach do Ligi Mistrzów, Legia Warszawa poinformowała, że wykonane na dwa dni przed meczem badania na obecność koronawirusa dały pozytywny wynik u jednego zawodników. Wtorkowe spotkanie z Linfield ma jednak dojść do skutku.

Czytaj dalej…

Zawodnik, który uzyskał pozytywny wynik został odizolowany od zespołu i przebywa obecnie na domowej kwarantannie.

Wszystko wskazuje na to, że sytuacja ta nie będzie miała wpływu na zaplanowany na wtorek mecz z Linfield w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Pojedynek ma rozpocząć się o godzinie 19:00.

Poniżej prezentujemy pełny komunikat opublikowany przez Legię Warszawa na oficjalnej stronie internetowej:

“Informujemy, że zgodnie z obowiązującym protokołem „UEFA Return to Play”, w niedzielę 16 sierpnia, dwa dni przed meczem I rundy eliminacji Ligii Mistrzów UEFA, drużyna oraz sztab Legii Warszawa przeszły badania na obecność wirusa SARS-CoV-2. U jednego z zawodników test dał wynik pozytywny. Klub niezwłocznie wdrożył wszystkie niezbędne procedury i poinformował o tym przypadku stosowne organy sanitarne, które prowadzą odpowiednie działania. Zawodnik pozostał w domu i przebywa na kwarantannie, a Klub zlecił przeprowadzenie kolejnych badań, które pozwolą zweryfikować wynik testu. Wszyscy pozostali zawodnicy oraz członkowie sztabu są zdrowi i zgodnie z regulacjami UEFA mogą przystąpić do jutrzejszego meczu.”

Komentarze