Legia pokonała Cracovię

Jarosław Niezgoda
Jarosław Niezgoda fot. Paweł Kot

W ostatnim spotkaniu 9. kolejki PKO Ekstraklasy, Legia Warszawa pokonała na wyjeździe 2:1 Cracovię.

Od pierwszego gwizdka sędziego inicjatywa należała do podopiecznych Aleksandara Vukovicia, którzy długo utrzymywali się przy piłce i często gościli w okolicy pola karnego rywali. W pierwszych dwóch kwadransach brakowało im jednak dokładności w decydujących momentach.

W 32. minucie prowadzący to spotkanie sędzia podyktował jednak rzut karny dla Legii za faul Jablonskiego, który nieprzepisowo powstrzymywał Niezgodę. Kilka chwil później jedenastkę pewnym uderzeniem wykorzystał sam poszkodowany, wyprowadzając Legię na prowadzenie. Przed przerwą wynik nie uległ zmianie.

Dwie minuty po wznowieniu gry w drugiej połowie Legia zdobyła drugiego gola. Po błędzie jednego z obrońców Cracovii, do piłki w polu karnym dopadł Walerian Gwilia i mając przed sobą tylko bramkarza pewnie trafił do siatki.

W 66. minucie gospodarze odzyskali nadzieję na uzyskanie korzystnego wyniku. Po świetnie rozegranej akcji, Majeckiego pokonał Wdowiak. Cracovia szukała kolejnych okazji, ale ostatecznie nie znalazła już sposobu na defensywę Legii.

Cracovia – Legia Warszawa 1:2 (0:1)

0:1 Niezgoda (k.) 33′
0:1 Gwilia 47′
1:2 Wdowiak 66′

Cracovia – Jablonsky

Cracovia: Pesković – Rapa, Dytiatjew, Datković (31′ Jablonsky), Siplak – Gol – Wdowiak, Dimun (71′ Piszczek), Rakoczy (46′ Lusiusz), Hanca – Lopes

Legia: Majecki – Vesović, Wieteska, Jędrzejczyk, Karbownik – Martins, Cafu (25′ Antolić) – Nagy, Gwilia, Luquinhas (79′ Lewczuk) – Niezgoda (71′ Kante)