Legia pojedzie do Dubaju

Czesław Michniewicz
Czesław Michniewicz fot. Grzegorz Wajda

Piłkarze Legii Warszawa do rundy wiosennej sezonu 2020/21 będą przygotowywać się na obiektach Jebel Ali Beach Hotel w Dubaju w dniach 6 – 22 stycznia. W trakcie zgrupowania zaplanowano pięć meczów kontrolnych.

Przygotowania do decydującej części sezonu drużyna rozpocznie 4 i 5 stycznia w Legia Training Center, gdzie odbędą się testy zawodników. W środę, 6 stycznia zespół wyleci do Dubaju na 16-dniowy obóz.

Bazą legionistów będzie Jebel Ali Beach Hotel położony nad Zatoką Perską, na południowy-zachód od centrum Dubaju. Na terenie kompleksu znajduje się rozwinięta infrastruktura sportowa, w tym pole golfowe, siłownia, strefa odnowy biologicznej, korty tenisowe oraz boiska piłkarskie. Jedno z nich będzie dedykowane na wyłączność legionistom.

W styczniu 2021 r. w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Dubaju przebywać będzie więcej klasowych zespołów m.in. z Rosji, Ukrainy, czy Węgier. Destynacja ta ze względu na bardzo dobre warunki pogodowe, jakość infrastruktury oraz bardzo dobre połączenia lotnicze, cieszyła się od kilku lat dużą popularnością wśród klubów europejskich, m.in. z Bundesligi.

Podczas pobytu w Dubaju zespół Czesława Michniewicza rozegra pięć meczów kontrolnych.

Na chwilę obecną znane są następujące daty i rywale:
9.01 – Liwa FC (druga liga ZEA)
13.01 – dwa mecze (rywale w trakcie potwierdzania)
18.01 – mecz (rywal w trakcie potwierdzania )
21.01 – FK Krasnodar (trzeci zespól rosyjskiej Premier Ligi, uczestnik fazy grupowej Ligi Mistrzów UEFA)

Komentarze