Legia podjęła decyzję w sprawie wychowanka

Maciej Rosołek
Maciej Rosołek fot. PressFocus

Legia Warszawa w oficjalnym komunikacie poinformowała, że nową umowę z klubem parafował Maciej Rosołek. 21-latek związał się z Wojskowymi kontraktem obowiązującym do 2025 roku.

  • Legia Warszawa przekazała wieści w sprawie przyszłości jednego ze swoich wychowanków
  • Nowa umowę z klubem podpisał Maciej Rosołek
  • 21-latek związał się z Wojskowymi kontraktem do 2025 roku

Rosołek na dłużej w Legii

Legia Warszawa w tej kampanii wciąż liczy się w grze o mistrzostwo Polski. Dużego udziału w to nie ma jednak Maciej Rosołek, który w 17 spotkaniach strzelił jednego gola. Mimo wszystko sternicy stołecznej ekipy wierzą w potencjał młodego napastnika.

“21-letni Maciej Rosołek, dwukrotny Mistrz Polski, podpisał z Legią Warszawa nowy kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2025 roku” – brzmi oficjalny komunikat klubu z Warszawy.

Sam zawodnik pozwolił sobie na krótki komentarz po parafowaniu nowej umowy z Legią. Piłkarz nie krył radości z tego powodu.

Dla mnie – chłopaka, który wychował się w Akademii Legii, przez drugą drużynę dotarł do pierwszej, to wielka chwila. Każdemu życzę takiej drogi. Będę walczył o swoje miejsce i jak największą liczbę minut – przekonywał Rosołek w komunikacie prasowym udostępniony przez stołeczny klub.

Młody napastnik ma na swoim koncie ogólnie 55 występów w Ekstraklasie. Zdobył w nich siedem bramek, a ponadto zaliczył cztery kluczowe podania. Jedynego gola w meczu ligowym w tym sezonie Rosołek strzelił w starciu z Wartą Poznań wygranym przez Legie (1:0).

Czytaj więcej: Legia zwiększa dystans do Rakowa, premierowy triumf Vukovicia – podsumowanie 17. kolejki

Komentarze