Legia po triumfie nad Wigrami zaczęła misję Raków

Andre Martins
Andre Martins fot. PressFocus

Legia Warszawa w najbliższą sobotę zmierzy się w hicie dziewiątej kolejki PKO Ekstraklasy, mierząc się z Rakowem Częstochowa. Tym samym mistrz Polski stanie do rywalizacji z ostatnim triumfatorem Fortuna Pucharu Polski. Wojskowi zaczęli już mikrocykl treningowy przed tą batalią.

  • Legia Warszawa już w sobotę wieczorem zmierzy się w hicie ligi polskiej z Rakowem Cześtochowa
  • Legioniści mają zamiar kontynuować passę kolejnych zwycięstw
  • W czwartek stołeczna drużyna zaczęła przygotowania do potyczki z Niebiesko-czerwonymi

Andre Martins i Johansson wrócili do treningów

Legia Warszawa do potyczki z zespołem Marka Papszuna podejdzie, chcąc wygrać czwarte z rzędu spotkanie. W środku tygodnia podopieczni Czesława Michniewicza pokonali przekonująco Wigry Suwałki 3:1 w krajowym pucharze. Wcześniej natomiast wyższość stołecznej drużyny musiał uznać Górnik Łęczna, który także przegrał 1:3.

W czwartkowym treningu wzięli udział piłkarze, którzy nie brali udział w starciu z suwalczanami. Zawodnicy, którzy grali przeciwko Wigrom, mieli natomiast odnowę oraz regenerację. Ponadto przedpołudnie z fizjoterapeutami spędzili Artur Boruc oraz Luquinhas.

Tymczasem w szeregach stołecznej ekipy do treningów wrócili Andre Martins i Mattias Johansson, biorący udział w gierce taktycznej na zmniejszonym polu boiska. W piątek Legia zaliczy ostatni trening przed batalią z Rakowem o godzinie 18:00, który nie będzie dostępny dla dziennikarzy. Konfrontacja z ekipą z Częstochowy odbędzie się natomiast w sobotę (25 września) o godzinie 20:00.

Po raz ostatni obie ekipy grały ze sobą w lipcu w starciu o Superpuchar Polski. Wówczas górą był Raków, który pokonał Legię w konkursie jedenastek. W lidze w poprzedniej kampanii w obu potyczkach górą byli legioniści. W roli gospodarza wygrali z Rakowem 2:0, a w roli gościa 2:1.

Czytaj więcej: Raków zgodnie z planem, Legia korzystała z prezentów Górników

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze