Legia może rozstać się z obrońcą. Jest chętny

Mattias Johansson
Mattias Johansson PressFocus

Mattias Johansson nie jest podstawowym piłkarzem u Kosty Runjaicia. Legia może rozstać się ze Szwedem. Ma on ciekawą opcję transferu.

  • Od lata 2021 roku Legię reprezentuje Mattias Johansson
  • Szwedowi zostało jeszcze kilka miesięcy kontraktu
  • Rozstanie z piłkarzem może nastąpić jednak wcześniej

Johansson może dostać wolną rękę

Legia w letnim oknie transferowym była aktywna na rynku. Warszawianie rozpoczęli bowiem przebudowę składu. Ich decyzje w większości okazały się trafne i stołeczny klub w tabeli Ekstraklasy ustępuje tylko Rakowowi Częstochowa.

Dużego udziału w sukcesach Legii nie ma Mattias Johansson. Szwedzki prawy obrońca nie należy do ulubieńców Kosty Runjaicia. Szkoleniowiec warszawskiego zespołu w lidze skorzystał z 30-latka tylko dziewięć razy. Johansson strzelił w nich jednego gola. Jego kontrakt z Legią wygasa 1 lipca 2023 roku. Możliwe, że Szwed nie będzie już kontynuował kariery w stołecznym klubie. Niewykluczone jest także rozstanie już zimą.

Pozyskaniem Johanssona interesuje się AIK. Potrzebuje on sprowadzić prawego obrońcę, ponieważ grający na tej pozycji Mikael Lustig zakończył karierę. Istnieje zatem szansa, że 30-latek wróci do ojczyzny już zimą. Byłoby to możliwe, gdyby Legia znalazła odpowiedniego kandydata w miejsce Johanssona. Jeżeli tak się nie stanie, możliwe iż Szwed opuści Legię dopiero po sezonie 2022/2023.

Czytaj także: Jagiellonia zabezpieczyła przyszłość obiecującego gracza

Komentarze