Legia wyeliminowała Bodo/Glimt, kolejny rywal – Flora

Luquinhas
Luquinhas Pressfocus

Legia Warszawa pokonała Bodo/Glimt 2:0 (1:0) w rewanżowym meczu pierwszej rundy eliminacji do Ligi Mistrzów. W pierwszym starciu było 3:2, co oznacza awans Legionistów do kolejnej fazy. Jedyną bramkę w rewanżu zdobył Luquinhas.

Pierwsza połowa była dosyć wyrównana. Bodo/Glimt nieco dłużej utrzymywało się przy piłce, czego można było się spodziewać, gdyż nadrabiało straty. Klub z Norwegii nie potrafił sobie stworzyć jednak przewagi i w pierwszych 45 minutach oddał tylko jeden celny strzał na bramkę. Legia nie pozostawała jednak bierna poczynaniom rywali i również stwarzała sobie sytuacje. W 41. minucie Luquinhas popisał się dobrą indywidualną akcją i po oddaniu niskiego strzału dał swojej drużynie prowadzenie. Przy tym golu asystował Mahir Emreli. Wynik do przerwy to 1:0.

Druga połowa była całkiem inna. Tym razem to Legia przejęła inicjatywę i stwarzała sobie wiele sytuacji, których nie potrafiła przez dłuższy czas wykorzystać. W 51. minucie dobrą okazję miał Bartosz Kapustka, ale uderzył obok bramki. Niewykorzystana okazja mogła się zemścić 18. minut później. Tounekti oddał dobry strzał po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale trafił w poprzeczkę.

Wynik końcowy ustalił w ostatniej akcji spotkania Tomas Pekhart. Czech zastąpił Emreliego i zdobył w 95. minucie bramkę na 2:0. Otrzymał dobre podanie w pole karne od Johanssona i pokonał golkipera, przypieczętowując zwycięstwo. Wynik w dwumeczu to 5:2. W kolejnej rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów Legia Warszawa zmierzy się estońskim klubem Flora.