Legia blisko realizacji szokującego transferu

Pedro Tiba
Pedro Tiba Pressfocus

1 lipca Pedro Tiba przestanie być piłkarzem Lecha. Portugalczyk zostanie jednak w Polsce. Jego przenosiny do Legii Warszawa są finalizowane.

  • Przyszłość Pedro Tiby nie jest przesądzona
  • Można natomiast spodziewać się, że wkrótce dowiemy się gdzie w nowym sezonie zagra ten piłkarz
  • Portugalczyk jest blisko przenosin z Lecha do Legii

Tiba podejmie niespodziewaną decyzję

W poznaniu trwa świętowanie z okazji wywalczenia mistrzostwa Polski przez Lecha. Sukces z kolegami z drużyny celebrował Pedro Tiba, który aktualnie ma jednak ważniejsze sprawy na głowie. Pomocnik podejmuje decyzję o swojej klubowej przyszłości.

Tiba nie ma co liczyć na pozostanie w Lechu. Jego pozycja w drużynie znacząco się osłabiła w tym sezonie. Portugalczyk przegrywał bardzo często walkę o miejsce w podstawowym składzie. Poznański klub oferował mu nową umowę (aktualna wygasa 30 czerwca), ale na mniej korzystnym finansowo kontrakcie, niż obecnie.

Portugalczyk to wciąż jakościowy zawodnik. O tym nie trzeba nikogo przekonywać. Umiejętności Tiby doceniła Legia Warszawa, która postanowiła sprowadzić go w swoje szeregi. Piłkarz w stolicy może liczyć na atrakcyjne zarobki. Mieszkanie w stolicy też jest z pewnością kuszące.

Pomocnik Lecha w Legii nie musiałby się zbytnio martwić o miejsce w składzie. Byłby ważną częścią drużyny, która ma walczyć o mistrzostwo Polski. Aktualnie trwa dopinanie wszystkich szczegółów. Nie jest wykluczone, że warszawianie ogłoszą zakontraktowanie Tiby kilka dni po zakończeniu sezonu 2021/2022.

Czytaj także: Pomocnik Lecha zasypywany ofertami transferu

Komentarze