Legia blisko pierwszego zimowego transferu

Patryk Sokołowski
Patryk Sokołowski PressFocus

Patryk Sokołowski jest coraz bliżej porozumienia z Legią Warszawa. Były gracz Piasta Gliwice ma wzmocnić mistrza Polski na zasadzie wolnego transferu.

  • Kibice Legii mogą spodziewać się ogłoszenia transferu w nieodległej przyszłości
  • Do warszawskiej drużyny wróci Patryk Sokołowski
  • Będzie to pierwsze zimowe wzmocnienie mistrza Polski

Legia chce zimą wzmocnić kadrę

Piłkarze Legii zakończyli 2021 rok domową porażkę 0:3 z Radomiakiem Radom. Spotkanie to idealnie odzwierciedla to, jak wygląda sezon 2021/2022 w wykonaniu mistrza Polski. Warszawie są przedostatnią siłą Ekstraklasy.

Legia jakiś czas temu poinformowała, że jej nowym dyrektorem sportowym został Jacek Zieliński. Zapowiadał on, że Legioniści mają być bardziej polskim klubem, co może ziścić w zimowym oknie transferowym. Mistrzowie Polski przyglądają się wielu zawodnikom z naszego kraju. Aktualnie prowadzą nawet zaawansowane negocjacje z jednym z nich.

Coraz bliżej porozumienia z Legią jest Patryk Sokołowski. 27-latek jest wychowankiem warszawskiego klubu. Nigdy nie dostąpił jednak zaszczytu występu dla pierwszego zespołu. Z macierzystym zespołem definitywnie rozstał się latem 2014 roku. Od tego momentu reprezentował: Znicz Pruszków, Olimpię Elbląg, Wigry Suwałki, a także Piast Gliwice.

Pobyt w drużynie Waldemara Fornalika był bardzo udany dla Sokołowskiego, który pomógł gliwiczanom wygrać mistrzostwo Polski. Łącznie w Piaście rozegrał 112 meczów. Strzelił w nich 11 goli. Wraz z końcem minionego roku 27-latek opuścił gliwiczan, gdyż jego kontrakt wygasł. Nowym pracodawcą Sokołowskiego ma być Legią. Piłkarz w najbliższym czasie ma przejść testy medyczne, a następnie ruszyć z drużyną do Dubaju na zgrupowanie.

Czytaj także: Rosołek wrócił do Legii

Komentarze