Legia zagra z Zagłębiem bez dwóch ważnych piłkarzy

Piłkarze Legii Warszawa
Piłkarze Legii Warszawa Pressfocus

Legia Warszawa ogłosiła kadrę na mecz z Zagłębiem Lubin w ramach pierwszego meczu rundy wiosennej PKO BP Ekstraklasy. Poza Luquinhasem nie znalazł się w niej Larim Kastrati.

  • Legia Warszawa znajduje się w trudnej sytuacji w Ekstraklasie
  • W piątek zmierzy się w lidze z Zagłębiem Lubin
  • Trener podjął decyzję o niepowoływaniu na ten mecz Luquinhasa i Larima Kastratiego

Początek czystek w Legii?

O ile brak w kadrze negocjującego transfer z New York Red Bulls Luquinhasa nie dziwi, o tyle niepowołanie Larima Kastratiego wzbudziło spore zainteresowanie medialne. Zwłaszcza, że w trakcie rundy jesiennej reprezentant Kosowa był jednym z ważniejszych piłkarzy Legii. W 26 meczach strzelił dwie bramki i zanotował trzy asysty.

Na temat sytuacji Luquinhasa wypowiedział się trener Legii – Aleksandr Vukowic. Jego zdaniem przyszłość Brazylijczyka jest klarowna. 

Dla mnie jest to sytuacja jasna: to zawodnik, który wydaje się jest blisko podpisania kontraktu z innym klubem, są rozmowy zaawansowane i w każdej chwili może to nastąpić – uzasadnił swoją decyzję Vuković.

Jest duże zainteresowanie, rozmowy. Jest taka możliwość, że do tego transferu dojdzie. Musimy być na to gotowi jako drużyna. Robimy wszystko, żeby tak to wyglądało – uzupełnił, dodając, że w przypadku transferu celem klubu w trakcie zimowego okienka będzie znalezienie dla niego zastępstwa.

Mistrz Polski z „Miedziowymi” zmierzy się w piątek o godzinie 20:30. W przypadku wygranej, Legia może chociaż na chwilę opuścić strefę spadkową.

Zobacz też: Lech podpisał nowy kontrakt z bramkarzem

Komentarze