Legia będzie tworzyć nową ofensywę. Co dalej z Pekhartem?

Tomas Pekhart
Tomas Pekhart fot. PressFocus

Tomas Pekhart kończy przygodę z warszawską Legią. Czeski napastnik w rozmowie z oficjalną stroną internetową ujawnił, że nie zamierza przedłużać wygasającej z klubem umowy. Aktualny kontrakt doświadczonego napastnika wygasa z końcem czerwca tego roku.

  • Legia Warszawa może przeżyć ciekawe okno transferowe
  • Nie brakuje doniesień, sugerujących, że szatnia Wojskowych zostanie odświeżona
  • Tomas Pekhart zapowiedział, że pożegna się ze stołeczną ekipą

Pekhart rozstanie się z Legią

Tomas Pekhart dołączył do Legii Warszawa w styczniu 2020 roku na zasadzie wolnego transferu z Las Palmas. W stołecznym klubie zawodnik wystąpił łącznie w 90 spotkaniach, notując w nich 39 trafień i cztery asysty. Ostatniego gola strzelił w starciu przeciwko Cracovii w trakcie minionego weekendu.

– Wygraliśmy 3:0, strzeliłem gola, więc fajnie było zakończyć sezon dobrym wynikiem. To prawdopodobnie był mój ostatni mecz dla Legii, więc chciałem podziękować klubowi za cały czas spędzony tutaj – rzekł Pehart cytowany przez Legia.com.

– Zdobyłem dwa mistrzostwa, a ten sezon… no cóż, nie dał nam zbyt wiele powodów do radości. Takie jest życie, najważniejsze, że udało nam się przyzwoicie zakończyć te rozgrywki. Życzę Legii, by jak najszybciej wróciła tam, gdzie jej miejsce, na mistrzowski tron – uzupełnił Czech.

Na dzisiaj nieznana jest przyszłość Pekharta. Swego czasu w mediach pojawiły się doniesienia, sugerujące, że piłkarz może trafić do Altay SK. 32-latek to 22-krotny reprezentant Czech, który w drużynie narodowej rozegrał 24 mecze, notując w nich dwa trafienia.

Czytaj więcej: Legia blisko realizacji szokującego transferu

Komentarze