Piłkarze Pogoni Szczecin
Piłkarze Pogoni Szczecin fot. ASInfo

Lechia znów bez zwycięstwa. Pogoń na pudle

Piąty z rzędu ligowy mecz bez wygranej zaliczyli piłkarze gdańskiej Lechii, którzy w spotkaniu zamykającym rywalizację w 15. kolejce PKO Ekstraklasy przegrali przed własną publicznością z Pogonią Szczecin 0:1. Decydującego gola w dziewiątej minucie zdobył Kozulj – bramka Bośniaka pozwoliła Pogoni awansować na trzecie miejsce.

Dwóch zmian po porażce z Cracovią dokonał w wyjściowej jedenastce Lechii Łukasz Smolarow, zastępujący na ławce Piotra Stokowca, który niedawno poddał się planowanemu zabiegowi – zamiast Fili i Peszki, w składzie pojawili się Makowski i Maloca. Jedną korektę zarządził także trener Runjaic – miejsce Frączczaka zajął na szpicy Buksa.

Sporo działo się na murawie gdańskiego stadionu już w pierwszych minutach – jako pierwsi do głosu doszli gospodarze, ale w świetnej sytuacji, już po nawinięciu obrońcy, Haraslin posłał futbolówkę nad poprzeczką. Chwilę później zrobiło się za to 0:1 – Spiridonović zagrał do ustawionego przed linią szesnastki Kozulja, który precyzyjnym uderzeniem umieścił ją idealnie przy słupku.

W 19. minucie, z piłką w polu karnym Lechii znalazł się Kowalczyk, którego strzał z ostrego kąta, odbity jeszcze od nogi jednego z obrońców, wylądował w bocznej siatce. Końcówka należała do biało-zielonych – w 39. minucie strzał Mladenovicia odbił Stipica, później niecelnie główkował Nalepa, a tuż przed przerwą słupek obił Maloca. W doliczonym czasie gry, zakotłowało się w polu karnym Pogoni – zablokowane zostały jednak próby Haraslina i Wolskiego.

Druga połowa przez dłuższy czas nie przyniosła niczego wartego odnotowania, ale w końcówce przycisnęli gospodarze. W 80. minucie, potężna bomba Nalepy z dystansu przefrunęła dosłownie o milimetry od słupka, a kilka minut później, po dograniu z lewego skrzydła, z kilku metrów fatalnie spudłował Sobiech. Tuż przed końcem 90 minut próbował jeszcze Mladenović, ale znów piłka minęła światło bramki.

Kiedy następne mecze?

Gdańszczanie nie zdołali więc przerwać serii spotkań bez wygranej – licznik wskazuje na ten moment piątkę. Szczecinianie odnieśli za to ósmy ligowy triumf i wskoczyli na podium Ekstraklasy – aktualnie Portowcy ustępują tylko Legii i Piastowi Gliwice. Po przerwie reprezentacyjnej, Lechia podejmie ŁKS, podczas gdy Pogoń zmierzy się z Legią.

Lechia Gdańsk – Pogoń Szczecin 0:1 (0:1)