Obrońca Legii na wylocie, jest zainteresowanie

Joel Abu Hanna
Joel Abu Hanna fot. PressFocus

Legia Warszawa dąży do rozstania z Joelem Abu Hanną. Środkowy obrońca został zaoferowany innym klubom Ekstraklasy. Zainteresowanie wykazuje Lechia Gdańsk.

  • Joel Abu Hanna dołączył do Legii Warszawa w 2021 roku
  • Teraz klub dąży do rozstania z obrońcą. Został on zaoferowany innym klubom Ekstraklasy, również w kontekście wypożyczenia
  • Poważne zainteresowanie Izraelczykiem wykazuje Lechia Gdańsk

Legia czyści szatnię

Joel Abu Hanna to jeden z niewypałów transferowych Legii Warszawa. Do zespołu trafił w lipcu 2021 roku i pomimo dobrych opinii zbieranych na Ukrainie, w Ekstraklasie nie za bardzo sobie poradził.

W obecnym sezonie na ligowych boiskach pojawił się zaledwie raz. Miało to miejsce w 3. kolejce, kiedy to Legia przegrała na wyjeździe z Cracovią 0-3. Później 24-latek nie dostawał już szansy od trenera Kosty Runjaicia.

Teraz Abu Hanna może doczekać się wyprowadzki z Warszawy. Stołeczny klub zaoferował go pozostałym członkom Ekstraklasy, również na zasadach wypożyczenia. Poważne zainteresowanie obrońcą wykazuje Lechia Gdańsk, natomiast inne chętne ekipy nie są w stanie sprostać jego finansowym wymaganiom.

Kontrakt sześciokrotnego reprezentanta Izraela obowiązuje do 30 czerwca 2024 roku. Trudno zatem spodziewać się, żeby ktokolwiek był chętny na transfer definitywny. Niewykluczone, że ewentualne przenosiny do Lechii Gdańsk przebiegną właśnie w ramach rocznego wypożyczenia.

Abu Hanna rozegrał dla Legii łącznie 10 spotkań. Wcześniej wychowanek Bayeru Leverkusen reprezentował barwy między innymi Zorii Ługańsk oraz FK Kaiserslautern.

Zobacz również: Piast Gliwice odrzuca kolejną ofertę za swoją gwiazdę

Komentarze