Piotr Stokowiec
Piotr Stokowiec fot. ASInfo

Lechia z kompletem

Gracze Zagłębia Sosnowiec przegrali z Lechią 0:1. Jedynego gola w tej potyczce zdobył Łukasik.

Jak wyglądało spotkanie na terenie beniaminka? Piłkarze gości objęli prowadzenie już w dziewiątej minucie. Wtedy to świetnym strzałem popisał się Łukasik, który wpakował piłkę w samo okienko.

Gospodarze szybko mogli doprowadzić do wyrównania, ale znakomitej sytuacji nie wykorzystał w 12. minucie Fila.

W 23. minucie piłkarze Zagłębia znowu mogli odpowiedzieć. Możdżeń dośrodkował na głowę Polczaka, ale defensor trafił tylko w słupek. Kilkadziesiąt sekund potem Łukasik uderzył prosto w bramkarza Hrosso.

W 34. minucie zrobiło się groźnie pod bramką Zagłębia, lecz finalnie Hrosso poradził sobie z uderzeniem Haraslina.

Zaraz na początku drugiej połowy mogło być 2:0 dla gości. Haraslin dośrodkował z rzutu rożnego, a na uderzenie zdecydował się Arak – piłka trafiła tylko w poprzeczkę.

W 55. minucie strzelał Milewski, ale pewnie i skutecznie interweniował Kuciak. Kilkadziesiąt sekund później o centymetry pomylił się natomiast Pawłowski.

W 71. minucie na uderzenie zdecydował się Możdżeń. Piłka po jego strzale trafiła jednak tylko w słupek bramki rywali.

W 75. minucie o pechu mogli natomiast mówić podopieczni Stokowca. Wszystko dlatego, że Kubicki trafił w poprzeczkę.

W 82. minucie gola strzelił Sobiech. Po wideoweryfikacji akcji bramkowej trafienie nie zostało jednak uznane. Sędzia zdecydował, że napastnik Lechii w momencie podania był bowiem na spalonym.

Kilka minut potem nie zostało uznane natomiast trafienie Augustyna. W końcówce szansę miał jeszcze Sobiech, ale w sytuacji sam na sam uderzył prosto w bramkarza Zagłębia.

Ostatecznie wynik tego spotkania nie uległ już zmianie.

Zagłębie – Lechia 0:1 (0:1)

0:1 Łukasik 9′