Lechia z kompletem

Piotr Stokowiec
Piotr Stokowiec fot. ASInfo

W PKO BP Ekstraklasie gracze Pogoni Szczecin przegrali z Lechią Gdańsk 0:1. Dzięki tej wygranej zawodnicy Stokowca przeskoczyli w ligowej tabeli Portowców.

Jak wyglądał ten mecz? Piłkarze Portowców mogli objąć prowadzenie już w 13. minucie. Cibicki sprytnie wycofał piłkę, lecz swojej sytuacji nie wykorzystał Stec, który został zatrzymany przez dobrze interweniującego Kuciaka.

Osiem minut potem po raz kolejny na wysokości zadania stanął golkiper Lechii. Tym razem Kuciak zatrzymał uderzenie Hostikki.

Niewykorzystane sytuacje się zemściły. W 27. minucie piłka trafiła w polu karnym do Saiefa. Ten szybko zdecydował się na strzał, piłka odbiła się jeszcze od jednego z zawodników rywali i wpadła do siatki gospodarzy.

W 36. minucie mogło być już 2:0 dla przyjezdnych. Rzutu karnego nie wykorzystał jednak Zwoliński. Stipica wyczuł intencje napastnika Lechii i cały czas mieliśmy 0:1.

W 56. minucie Triantafyllopoulos mógł wyrównać, lecz oddał niecelny strzał. Kilka minut później przed szansą stanął Drygas, lecz w porę z interwencją zdążył Nalepa.

Pod koniec Cibicki zagrał wzdłuż bramki do Triantafyllopoulosa, ale ten przestrzelił z kilku metrów. Finalnie wynik tego spotkania nie uległ już zmianie i goście triumfowali jednym trafieniem.