Piotr Stokowiec
Piotr Stokowiec fot. ASInfo

Lechia z kompletem

Zawodnicy Legii przegrali na swoim terenie z graczami Lechii 1:2. Bramki dla gdańszczan zdobyli Nalepa i Augustyn.

Na pierwszego gola w tej potyczce czekaliśmy do 12. minuty. Wtedy to bramkę zdobył Wieteska po rzucie rożnym dla gospodarzy.

W 27. minucie mogło być już 2:0 dla Legii. Luquinhas został jednak zatrzymany przez dobrze interweniującego bramkarza przyjezdnych.

Goście doprowadzili do wyrównania w 38. minucie. Bramkarza Legii pokonał wtedy Nalepa. Kilka minut potem dobrze interweniował Majecki po strzale Sobiecha.

W 53. minucie było już natomiast 2:1 dla gości. Tym razem został Majecki został pokonany przez Augustyna.

W 60. minucie mogło być 2:2. Strzelał Wieteska, ale jego próba zatrzymała się na poprzeczce bramki strzeżonej przez Kuciaka. Dziesięć minut potem bramkarz Lechii obronił uderzenie Kante.

Ostatecznie wynik tego spotkania nie uległ już zmianie, chociaż w końcówce Legia starała się doprowadzić do wyrównania. Finalnie gospodarze przegrali zatem 1:2.

Legia – Lechia 1:2 (1:1)

1:0 Wieteska 12′
1:1 Nalepa 38′
1:2 Augustyn 52′