Artur Sobiech
Artur Sobiech fot. Wojciech Figurski / 058sport.pl

Lechia wygrywa z Nafciarzami

Gracze Wisły Płock przegrali z Lechią 1:2. Dla gdańszczan to pierwszy triumf w sezonie.

Jak wyglądało to spotkanie? Piłkarze z Gdańska objęli prowadzenie już w 12. minucie, kiedy to swoją sytuację wykorzystał Sobiech.

W 20. minucie na uderzenie zdecydował się Merebashvili. Pomocnik Wisły uderzył w światło bramki, lecz dobrze interweniował Kuciak.

Kilka minut potem bramkarza Lechii próbował zaskoczyć Furman, ale też bez rezultatu. Pod koniec pierwszej połowy indywidualną akcję przeprowadził zaś Haraslin, lecz także zabrakło mu trochę precyzji.

W 62. minucie groźnie zaatakowali piłkarze Stokowca. Uderzał Haraslin, lecz Dahne zdołał powstrzymać jego próbę.

W 74. minucie zawodnicy Lechii podwyższyli po bramce Wolskiego. W 83. minucie czerwoną kartką został ukarany zawodnik rezerwowy – Paixao.

Gospodarze zdobyli bramkę kontaktową w 84. minucie po precyzyjnym uderzeniu Furmana z wolnego. Piłkę dotknął jednak jeszcze Nalepa i to jemu zostało zapisane trafienie samobójcze.

Ostatecznie wynik tego spotkania nie uległ już zmianie i Lechia zwyciężyła 2:1.

Wisła – Lechia 1:2 (0:1)

0:1 Sobiech 12′
0:2 Wolski 74′
1:2 Nalepa 84′ (sam.)