Lechia walczy o puchary, Miedziowi ponownie bez punktów

Łukasz Zwoliński
Łukasz Zwoliński PressFocus

W ostatnim poniedziałkowym spotkaniu 23. kolejki PKO Ekstraklasy Lechia Gdańsk pokonała u siebie 3:1 Zagłębie Lubin. Dla gości to już trzecia z rzędu ligowa porażka.

Szybkie ciosy Lechii

Poniedziałkowe spotkanie doskonale ułożyło się dla podopiecznych Piotra Stokowca, którzy już w piątej minucie objęli prowadzenie. W roli głównej wystąpił wówczas Łukasz Zwoliński, który zbiegł z piłką do środka, a następnie mocnym uderzeniem z około 20 metrów nie dał szans bramkarzowi.

Lechia nie zamierzała na tym poprzestawać i szukała kolejnych okazji do zdobycia gola. Miedziowi starali się odgryzać, ale bez większego efektu. Tymczasem w 23. minucie lechiści zdobyli drugiego gola. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i zgraniu futbolówki przez Flavio Paixao, do bramki z bliska wpakował ją Mario Maloca.

Zagłębie tuż przed przerwą odzyskało nadzieję na uzyskanie korzystnego wyniku i wywiezienie z Gdańsku przynajmniej jednego punkty. Kontaktowego gola uderzeniem z lewej strony pola karnego zdobył Patryk Szysz, który dopadł do piłki po przedłużonym przez Sasę Balicia zagraniu z rzutu rożnego.

Mecz pod kontrolą

W 64. minucie Lechia ponownie była na dwubramkowym prowadzeniu. Po dośrodkowaniu Jarosława Kubickiego z prawej strony boiska piłka trafiła do niepilnowanego w polu karnym Żarko Udovicicia, który mocnym strzałem z powietrza zaskoczył Dominika Hładuna.

W kolejnych minutach gospodarze mogli zdobyć kolejne gole, ale dobrych sytuacji nie zdołali wykorzystać Udovicić i Zwoliński. Tymczasem w 84. minucie fantastyczną okazję do zdobycia drugiego gola dla Zagłębia zmarnował Szysz, który z pięciu metrów uderzył nad poprzeczką.