Lechia przedłużyła kontrakt z bramkarzem

Michał Buchalik
Michał Buchalik fot. Lechia Gdańsk

Michał Buchalik przedłużył swoją umowę z Lechią. 33-latek związał się z gdańskim klubem do 30 czerwca 2023 roku.

  • Michał Buchalik miał jeszcze kilka miesięcy kontraktu z Lechią
  • Gdańszczanie zaoferowali jednak piłkarzowi nową umowę
  • 33-latek pozostanie w Lechii do 30 czerwca 2023 roku

Bramka Lechii zabezpieczona

Piłkarze Lechii zmierzają po europejskie puchary. Gdańszczanie na pięć meczów przed końcem sezonu Ekstraklasy zajmują czwarte miejsce w tabeli, które daje prawo gry w eliminacjach do Ligi Konferencji Europy. Klub kompletuje zatem kadrę na przyszłe rozgrywki. W drużynie pozostanie Michał Buchalik, który dołączył do Lechii w minionym oknie transferowym. Jego kontrakt obowiązywał do 30 czerwca. Teraz umowa została przedłużona o kolejny rok.

Bardzo się cieszę ze otrzymałem zaufanie od sztabu szkoleniowego i przedłużyłem swój kontrakt o 12 miesięcy. Jeśli chodzi o najbliższy cel to jest on prosty. Osiągnąć z drużyną awans do europejskich pucharów. Patrząc w przyszłość, najważniejsze dla mnie jest to żebym był w pełnym zdrowiu, a wtedy wiem, że stać mnie na to, aby zostać w Lechii na dłuższy czas. Czuję się tutaj fantastycznie – powiedział Michał Buchalik.

Dla mnie przedłużenie kontraktu z Michałem Buchalikiem, to kolejna pozytywna wiadomość w kwestii budowania naszego zespołu. Kiedy Michał przyszedł do nas zimą, była to mocna rekomendacja ze strony trenera bramkarzy, Pawła Primela. Muszę powiedzieć, że wszystko się potwierdza – przyznał trener Lechii.

Michał odbudował się sportowo. W ostatnim springu z Szachtarem Donieck widać było, że jest w dobrej formie. Ma dużą wartość dla drużyny, a współpraca między naszymi bramkarzami pod każdym względem dobrze wygląda. Dla mnie to było logiczne, żeby związać się z Michałem na następne lata – uzupełnił Tomasz Kaczmarek.

Czytaj także: Lechia walczyła do końca, ścisk na dole tabeli – podsumowanie 29. kolejki

Komentarze