Lechia pozyskała utalentowanego pomocnika

Jan Biegański
Jan Biegański PressFocus

Lechia Gdańsk oficjalnie poinformowała o sfinalizowaniu transferu utalentowanego pomocnika Jana Biegańskiego. 18-letni reprezentant młodzieżowych reprezentacji Polski przenosi się do klubu z Trójmiasta na zasadzie wolnego transferu z GKS-u Tychy.

– Przejście z I Ligi do Lechii Gdańsk jako klubu ekstraklasowego to najlepszy wybór w moim wieku. Do wyboru Lechii skłoniły mnie plany, które przedstawił mi trener oraz możliwość rozwoju, bo chcę tutaj zostawić po sobie dobre wrażenie i za kilka lat spróbować swoich sił za granicą – powiedział Jan Biegański, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Biegański piłkarską karierę rozpoczynał w młodzieżowych zespołach GKS-u Katowice i Silentu Dąbrowa Górnicza. W 2015 roku przeniósł się do GKS-u Tychy, w którym występował nieprzerwanie przez kilka ostatnich lat.

W obecnym sezonie 18-latek wystąpił w 13 spotkaniach Fortuna 1. Ligi, w tym w jedenastu od pierwszej minuty. Zawodnik ma również na swoim koncie występy w młodzieżowych kadrach Polski do lat 16, 17 i 19.

Z Lechią młody pomocnik podpisał umowę do 30 czerwca 2025 roku.

Komentarze