Piotr Stokowiec
Piotr Stokowiec fot. ASInfo

Lechia na remis z Arką

Gracze Arki zremisowali u siebie z Lechią 2:2. W tym momencie piłkarze Stokowca są na szóstym miejscu w tabeli. Gospodarze zajmują zaś 14. pozycję.

Jak wyglądała ta konfrontacja? Na pierwszego gola w tej potyczce czekaliśmy do 51. minuty. Wtedy to bramkę zdobył Paixao. Jak do tego doszło? Goście mieli rzut rożny. Najprzytomniej w polu karnym gospodarzy zachował się Portugalczyk, który zapisał na swoim koncie pierwsze trafienie w tym meczu.

Podopieczni Stokowca tak naprawdę błyskawicznie poszli za ciosem. Kilkadziesiąt sekund potem na listę strzelców wpisał się bowiem Sobiech, który wykorzystał dokładne dogranie i skutecznie zakończył kontrę swojego zespołu.

Gospodarze zdobyli bramkę kontaktową w 75. minucie. Wtedy to bezpośrednio z rzutu wolnego trafił Nalepa. Kilka minut potem trafienie zanotował także Skhirtladze. Po wideoweryfikacji bramka nie została jednak uznana ze względu na faul na bramkarzu przyjezdnych.

Ostatecznie wynik tego spotkania uległ zmianie w dziewiątej minucie doliczonego czasu gry. Bramkę zdobył Vejinović i finalnie gdańszczanie zremisowali z Arkowcami 2:2.

Arka – Lechia 2:2 (0:0)

0:1 Paixao 51′
0:2 Sobiech 53′
1:2 Nalepa 75′
2:2 Vejinović 90+9′