Flavio Paixao
Flavio Paixao fot. ASInfo

Lechia lepsza od Pogoni

Lechia Gdańsk nie traci tempa i zdobywa kolejne punkty. Po przerwie zimowej ich ofiarą została drużyna Pogoni Szczecin, którą piłkarze z Trójmiasta ograli w stosunku dwa do jednego. Gole dla gospodarzy strzelali dziś tacy piłkarze jak Filip Mladenović oraz Flavio Paixao.

Lechia Gdańsk przystępowała do tego spotkania jaki lider naszej rodzimej Ekstraklasy. Gdańszczanie zgromadzili bowiem przed przerwą zimową 42 punkty, co dawało im trzy oczka przewagi nad warszawską Legią.

Zawodnicy z Trójmiasta już od pierwszego gwizdka sędziego chcieli za wszelką cenę pokazać, że ich prowadzenie w polskiej ekstraklasie nie jest przypadkowe. Już w 8. minucie meczu wyszli bowiem na prowadzenie, a gola na 1:0 strzelił Filip Mladenović. Serbski piłkarze świetnie uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego, a futbolówka wpadła do bramki tuż przy prawym słupku. Wspaniałe uderzenie.

Po zmianie stron z lepszej strony zaprezentowali się za to zawodnicy ze Szczecina. W 55. minucie udało im się nawet wyrównać, a to wszystko dzięki Kamilowi Drygasowi, który pewnie wykorzystał rzut karny.

Ostatecznie trzy punkty pozostały jednak w Gdańsku, gdyż na kwadrans przed końcem spotkania Lechia ponownie objęła prowadzenie. Tym razem bohaterem Trójmiasta został Flavio Paixao, który głową pokonał bramkarza gości.