Lechia Gdańsk z Superpucharem Polski!

Radość Lechii Gdańsk
Radość Lechii Gdańsk fot. ASInfo

Zwycięstwem klubu z Trójmiasta zakończyła się sobotnia rywalizacja w ramach Superpucharu Polski. Lechia Gdańsk okazała się znacznie lepsza od gliwickiego Piasta i pokonała śląski zespół różnicą dwóch bramek.

Czytaj dalej…

Pierwszego gola w tym meczu zobaczyliśmy już po kilkudziesięciu sekundach gry. Wtedty to na listę strzelców wpisał się Lukas Haraslin, który doskonałe dośrodkowanie z lewej strony boiska zamienił na trafienie dla Lechii.

W 21. minucie było już zero do dwóch. Tym razem gola zdobył Jarosław Kubicki, który popisał się fantastycznym strzałem zza pola karnego. Piłka skierowana była w lewy dolny róg bramki i przeleciała tuż obok ręki interweniującego bramkarza Piasta.

Po zmianie stron Gliwiczanie ostatecznie pozbawieni zostali nadziei na zdobycie Superpucharu Polski. W 47. minucie było już bowiem zero do trzech, zaś ponownie na liście strzelców znalazł się Haraslin. Słowacki piłkarz wykorzystał fatalne zachowanie w formacji obronnej rywali i w sytuacji sam na sam z bramkarzem bez żadnych problemów umieścił futbolówkę tuż obok lewego słupka.

Łącznie na stadionie w Gliwicach zobaczyliśmy jednak cztery trafienia. Gola na jeden do trzech zdobył bowiem Patryk Sokołowski, ale była to jedynie bramka honorowa, która nie miała większego wpływu na przebieg sobotniego spotkania. Superpuchar Polski jedzie więc do Gdańska.

Piast Gliwice – Lechia Gdańsk 1:3 (0:2)

0:1 Haraslin 2′
0:2 Kubicki 21′
0:3 Haraslin 47′
1:3 Sokołowski 68′

Żółte kartki:
Piast – Valencia 90+3′
Lechia – Augustyn 62′, Udovicic 64′, Fila 73′, Kubicki 77′

Piast Gliwice: Szmatula – Holubek (Valencia 46′), Huk, Czerwiński, Kirkeskov – Mokwa, Hateley (Sokołowski 62′) – Felix (Konczkowski 83′), Milewski, Badia – Parzyszek (Aquino 63′)

Lechia Gdańsk: Kuciak – Fila, Maloca, Augustyn, Mladenovic (Nalepa 88′) – Łukasik, Gajos (Makowski 73′), Kubicki – Haraslin (Peszko 66′), Paixao (Sobiech 59′), Udovicic

Komentarze