Lechia Gdańsk wzmocniła się w obronie

Piłkarze Lechii Gdańsk
Piłkarze Lechii Gdańsk fot. PressFocus

Lechia Gdańsk oficjalnie poinformowała o pozyskaniu nowego obrońcy. Zawodnikiem Biało-zielonych został Henrik Castegren. 25-latek z klubem PKO Ekstraklasy podpisał kontrakt do końca czerwca 2024 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

  • Lechia Gdańsk wzmocniła się nowym obrońcą
  • Szeregi Biało-zielonych zasilił Henrik Castegren, wiążąc się umową na 2,5 roku
  • W przeszłości 25-latek grał m. in. w IFK Norrkoeping, czy Degefers

Lechia Gdańsk z nowym defensorem

Lechia Gdańsk walczy w tym sezonie o miejsce premiowane grą w europejskich pucharach. Biało-zieloni aktualnie plasują się na piątym miejscu w ligowej tabeli, legitymując się dorobkiem 36 punktów. Do lidera rozgrywek gdańszczanie tracą aktualnie dziewięć oczek.

Pomóc w zrealizowanych ambitnych celów Lechii ma 25-letni defensor, który będzie rywalizował o miejsce w składzie miejsce z Michałem Nalepą, czy Marco Maloką. Castegren wzmocnił gdańską ekipę na środku defensywy.

Jestem szczęśliwy, że jestem w Gdańsku i podejmuję nowe wyzwanie. W tym sezonie chcę rozegrać tyle spotkań, ile tylko będzie możliwe. Czekam na debiut, chcę już spotkać się z kibicami – przekonywał nowy nabytek Biało-zielonych po ogłoszeniu transferu.

Chcę dawać drużynie dużo pewności w obronie. Swoją grą mogę pomóc w budowaniu i tworzeniu akcji od podstaw oraz zapewnić stabilność, gdy utrzymujemy się przy piłce – uzupełnił Castegren.

Nowy zawodnik Lechii będzie grał w tej drużynie z numerem trzy na koszulce. Biało-zieloni w meczu 22. kolejki zmierzą się na swoim obiekcie z Lechem Poznań. Gdańszczanie mają nadzieję na drugie z rzędu zwycięstwo w lidze w roli gospodarza. Aczkolwiek poprzeczka będzie zawieszona wysoko.

Czytaj więcej: PKO Ekstraklasa. Zapowiedź, typy i kursy na 22. kolejkę

Komentarze