Problemy w Gdańsku, Lechia wstrzymuje piłkarzom wypłaty

Lechia Gdańsk
Lechia Gdańsk fot. PressFocus

Władze Lechii Gdańsk są niezadowolone z postawy piłkarzy w ostatnich meczach przed zimową przerwą i wstrzymują wypłaty pensji – informuje Tymoteusz Kobiela.

  • Lechia Gdańsk zajmuje miejsce w strefie spadkowej Ekstraklasy
  • Władze klubu są niezadowolone z wyników osiąganych w ostatnich meczach i wstrzymują wypłaty pensji
  • W piątek gdańszczanie zagrają zaległe spotkanie z Górnikiem Zabrze

Lechia nie wychodzi z kryzysu

Obecny sezon jest dla Lechii Gdańsk bardzo nieudany. Czołowy zespół poprzedniej kampanii długo nie mógł opuścić ostatniego miejsca w tabeli. Po zmianie szkoleniowca doszło do chwilowej poprawy wyników, natomiast ostatnie tygodnie przed zimową przerwą znów były niesatysfakcjonujące. Lechia dwukrotnie przegrała z Legią Warszawa (w Ekstraklasie oraz Pucharze Polski), a także dała się pokonać Piastowi Gliwice.

Władze Lechii są niezadowolone z dyspozycji zawodników i reagują w sposób, który na polskim podwórku jest bardzo częsty. Piłkarzom zostały wstrzymane wypłaty pensji. Ponadto, wymagane jest zwycięstwo w piątkowym meczu przeciwko Górnikowi Zabrze, który jest zaległym starciem z 2. kolejki Ekstraklasy. Jeśli gdańszczanie nie wygrają, wówczas na urlopy udadzą się dużo później, bowiem będą musieli pozostać w treningu do 20 grudnia.

Z pewnością te decyzje nie wpłyną pozytywnie na nastroje w szatni Lechii. Jej sytuacja w tabeli jest dosyć skomplikowana. W chwili obecnej zajmuje miejsce w strefie spadkowej, z dwoma punktami straty do Piasta Gliwice. Jeśli nie uda się wygrać z Górnikiem, gdańszczanie przezimują na 16. lokacie.

Zobacz również: Runjaić skrytykował swoich piłkarzy. “Zabrakło nam stylu”

Komentarze