Lechia Gdańsk pozyskała obrońcę Pogoni

Jakub Bartkowski
Jakub Bartkowski fot. PressFocus

Lechia Gdańsk pozyskała nowego zawodnika. W poniedziałek klub poinformował o zakontraktowaniu Jakuba Bartkowskiego, który do tej pory występował dla Pogoni Szczecin.

  • Lechia Gdańsk pozyskała Jakuba Bartkowskiego
  • Boczny obrońca podpisał kontrakt do 30 czerwca 2025 roku
  • W tym sezonie wystąpił w 14 meczach Ekstraklasy

Solidne wzmocnienie Lechii

Lechia Gdańsk ma za sobą fatalną rundę jesienną, którą zakończyła na 14. miejscu w tabeli. Przed wznowieniem rozgrywek konieczne jest odpowiednie wzmocnienie składu, zatem zespół z Pomorza przystąpił do działania. W poniedziałek poinformowano o zakontraktowaniu Jakuba Bartkowskiego.

Boczny obrońca dotychczas występował w Pogoni Szczecin, która po zimowych transferach była skłonna się z nim rozstać. Nie znamy szczegółów operacji, natomiast z pewnością przebiegła ona na zasadach transferu definitywnego. Bartkowski podpisał kontrakt do 30 czerwca 2025 roku.

Jakub Bartkowski pomyślnie przeszedł testy medyczne. Wszystko przebiegło po myśli klubu i zawodnika, dlatego prawy obrońca podpisał kontrakt, który wiąże go z Lechią Gdańsk do czerwca 2025 roku. Piłkarz będzie występował z numerem 5” – czytamy w oficjalnym komunikacie.

31-latek w obecnym sezonie zagrał w 14 meczach Ekstraklasy, a jego dorobek wynosi bramkę oraz cztery asysty. Od 2019 roku reprezentował on barwy Pogoni Szczecin, a wcześniej grał dla Wisły Kraków. Jego nominalną pozycją jest prawa obrona, natomiast z powodzeniem może występować również na drugiej stronie boiska.

Zobacz również: Raków ogłosił pierwszy zimowy transfer

Komentarze