Lech zachował szansę na zatrzymanie cennego gracza

Dawid Kownacki
Dawid Kownacki Pressfocus

Dawid Kownacki w przyszłym sezonie może ponownie reprezentować Lecha Poznań. Takiego rozwiązanie pragną obie strony.

  • Lech może zatrzymać Dawida Kownackiego
  • Piłkarz odzyskał formę po powrocie do Poznania
  • Decydujące zdanie ma jednak Fortuna Dueseldorf

Mistrz nie chce się osłabić

Dawid Kownacki w minionym zimowym oknie transferowym postanowił wrócić do Ekstraklasy. Po 25-latka zgłosił się bowiem Lech Poznań. Zgodę na półroczne wypożyczenie wydał też klub napastnika, czyli Fortuna Duesseldorf.

Transakcja okazała się korzysta dla każdej z trzech stron. Kownacki odbudował się bowiem w swoim byłym klubie. 25-latek zdążył rozegrać 17 spotkań, w których spędził ma murawie niespełna tysiąc minut. W tym czasie strzelił pięć goli i zaliczył trzy asysty.

Kownacki na koniec sezonu świętował z drużyną wygranie mistrzostwa Polski, dzięki któremu Lech wystąpi w eliminacjach do Ligi Mistrzów. 25-latek chce pomóc kolegom w osiągnięciu jak najlepszego rezultatu na arenie międzynarodowej. Piłkarzowi kończy się jednak wypożyczenie.

Lech chce zatrzymać u siebie Kownackiego na kolejny sezon. Aby do tego doszło, poznaniacy muszą porozumieć się z Fortuną, która pragnie pozbyć się wysokiej pensji 25-latka. Być może napastnik zostanie ponownie wypożyczony, a mistrz Polski pokryje znaczną część wynagrodzenia. Do ustalenia zostało jeszcze sporo rzeczy. Ze strony Kownackiego i Lecha istnieje jednak optymizm w sprawie pomyślnego zakończenia negocjacji.

Czytaj także: Ivan Djurdjević wraca do Ekstraklasy!

Komentarze