Ireneusz Mamrot
Ireneusz Mamrot fot. ASInfo

Lech z Jagiellonią na remis

W najciekawiej zapowiadającym się meczu 9. kolejki PKO Ekstraklasy, Lech Poznań przed własną publicznością zremisował 1:1 z Jagiellonią Białystok.

Spotkanie dobrze ułożyło się dla Jagiellonii, która w 22. minucie objęła prowadzenie. Po świetnym prostopadłym podaniu Runje, w sytuacji sam na sam z bramkarzem Kolejorza znalazł się Patryk Klimala i spokojnym strzałem umieścił piłkę w siatce.

Kwadrans później prowadzący to spotkanie sędzia, po konsultacji z wozem VAR, podyktował rzut karny dla Lecha za zagranie piłki ręką jednego z zawodników Jagiellonii, który stał w murze przy strzale z rzutu wolnego. Kilka chwil później jedenastkę wykorzystał Paweł Tomczyk, doprowadzając do wyrównania.

W drugiej połowie obie drużyny szukały swoich okazji do zdobycia zwycięskiego gola. Brakowało im jednak dokładności w decydujących momentach. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1.

Lech Poznań – Jagiellonia Białsytok 1:1 (1:1)

0:1 Klimala 22′
1:1 Tomczyk (k.) 39′