Lech – Warta: Skorża skomentował derbowe starcie z Zielonymi

Maciej Skorża
Maciej Skorża fot. PressFocus

Lech Poznań pokonał Wartę Poznań (2:0) w niedzielnym spotkaniu 16. kolejki PKO Ekstraklasy. Kolejorz zaliczył jednocześnie drugie zwycięstwo z rzędu. Tym samym umocnił się na pozycji lidera rozgrywek. Po zakończeniu spotkania szkoleniowiec teamu z Bułgarskiej pozwolił sobie na ocenę zawodów.

  • Lech Poznań wywiązał się w niedzielnym boju z roli faworyta
  • Kolejorza pokonał w derbach Wartę (2:0)
  • Tym samym Goliat okazał się lepszy od Dawida

Lech Poznań w roli zdecydowanego faworyta podchodził do rywalizacji z zespołem Dominika Szulczka. Długo jednak Zieloni stawiali dzielny opór Kolejorzowi. Ostatecznie jednak zespół Macieja Skorży przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę.

– Za nami kolejny mecz, w którym przez większość czasu musieliśmy być w ataku pozycyjnym i szukać rozwiązań na mocną obronę przeciwnika. Dzisiaj Warta była dobrze zorganizowana i grała szóstką zawodników w linii obrony, co skutecznie zamykało nam przestrzenie do gry – ocenił szkoleniowiec Kolejorza.

– Do tego graliśmy zbyt wolno i oddawaliśmy zbyt mało strzałów z dystansu, więc niewiele zdziałaliśmy w pierwszej połowie. Po przerwie nasza gra wyglądała już lepiej, przyspieszyliśmy i nasza cierpliwość została nagrodzona bramką po rzucie rożnym i później po wolnym – kontynuował Skorża.

– Bardzo się cieszę, że potrafiliśmy znaleźć sposób na Wartę, wykorzystując to, co tak często trenujemy, czyli stałe fragmenty gry. Później mieliśmy więcej okazji, ale nie byliśmy wystarczająco skuteczni, by strzelić kolejne gole. Cieszymy się z kolejnego zwycięstwa i tego, że nie straciliśmy bramki dzięki świetnym interwencjom Filipa Bednarka – zaznaczył opiekun teamu z Bułgarskiej.

Lech Poznań zaliczył w niedzielę 10. zwycięstwo w trakcie trwającej kampanii, legitymując się aktualnie 35 punktami na koncie. Nad druga Pogonią Szczecin piłkarze Kolejorza mają trzy oczka przewagi.

Czytaj więcej:Ekstraklasa: Legia w końcu wygrywa – podsumowanie 16. kolejki

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze